Ogłoszenia:

 1. Przeżywamy dzisiaj kolejna, Piątą Niedziele Wielkiego Postu. Tą niedzielą rozpoczynamy drugą część Wielkiego Postu, dwa ostatnie tygodnie Wielkiego Postu, która koncentruje naszą uwagę w szczególny sposób na męce Pana Jezusa. Już tradycyjnie od dzisiejszej niedzieli będą zasłonięte krzyże, aż do Liturgii Adoracji Krzyża w Wielki Piątek.
 2. Za tydzień będziemy przeżywali Niedzielę Palmową, w którą wspominamy Tryumfalny Wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Tradycyjnie w tym dniu święcimy palmy. Proszę zatem o przyniesienie ze sobą palm do poświęcenia. Ta niedzielę rozpoczynamy w Kościele Wielki Tydzień, a
  więc najważniejsze dni Roku kościelnego, w czasie których będziemy rozważali największe tajemnice naszego odkupienia.
 3. W czasie wielkiego postu w szczególny sposób przeżywamy nabożeństwa Męki Pańskiej, Gorzkie Żale śpiewane są podczas każdej Mszy świętej niedzielnej, Natomiast Drogę Krzyżową przeżywamy w każdy piątek. Zapraszam i zachęcam wszystkich do wspólnego udziału w tych nabożeństwach. Droga Krzyżowa w tym tygodniu
  • – w Piotraszewie o godz. 16:00,
  • w Bieniewie o godz. 17:00
 4. W miniony poniedziałek w Lubominie, Młodzież klas ósmych z naszej parafii przyjęła sakrament bierzmowania.
 5. W sobotę będziemy przeżywali Wielkopostny Dzień skupienia, który przeprowadzi dla nas ks. Michał Gołębiewski wikariusz parafii Jana Ewangelisty w Bartoszycach. Podczas każdej Mszy św. będą posługiwali spowiednicy z dekanatu. Zachęcam gorąco do skorzystania z sakramentu
  pokuty i pojednania. Msze św. w Bieniewie o godz. 12.00 i 18.00.W Piotraszewie o 16.00.
 6. Dziękuję za ofiary na stół rekolekcyjny. Jeżeli są chętne osoby do wsparcia, lub przygotowania jakiejś potrawy to proszę o kontakt.
 7. Serdecznie dziękuję za składane ofiary na Kwiaty do Bożego Grobu. Można je składać do Niedzieli Palmowej
 8. Dziękuję za ofiary na potrzeby naszej parafii i utrzymanie cmentarzy
 9. Dziękuję za wpłaty na remont naszych organów (41, 450).
 10. Jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.

Rozważanie na niedzielę

W odpowiedzi którą Pan Jezus daje grekom, którzy chcą Go poznać daje taka bardzo wygórowana odpowiedź; albo się za Nim idzie „na maxa” i się go naśladuje i mu się wszędzie towarzyszy, (albo się traci swoje życie), albo z tego nic nie będzie. I tak jest. Z Bogiem możesz być tylko całkowicie i na serio. Ilu z nas jest takich, kiedy przychodzimy z grzechami i mówimy, że chcemy w reszcie się nawrócić, chcemy być z Bogiem, ale parę grzechów to byśmy sobie zostawili, w sensie parę sytuacji, parę grzesznych przyzwyczajeń, jakiś złych, chorych relacji, jakiś grzechów, które przyjęliśmy już jako stale obecne. I mówimy sobie: ale to, to musi zostać. Pan Jezus mówi bardzo wyraźnie: jeśli ziarno wpadłszy w ziemie nie obumrze, zostanie tylko samo, w sensie nie znajdzie mnie. W wierze trzeba umrzeć dla grzechu. W wierze trzeba umrzeć dla wszystkich innych rzeczy, które są niezgodne z Panem Jezusem. To też pewna droga, która wymaga kroczenia krok po kroku coraz dalej. Ale nie możemy sobie mówić: „no kilka rzeczy to ja sobie zostawię, bo bez tego to nie potrafię żyć”. Radykalizm wiary, żeby szukać Pana Boga, to jest w ogóle kluczowa sprawa, żeby go znaleźć. Pierwsze przykazanie jakie dał Pan Bóg mówi: nie będziesz miał Bogów cudzych

przede mną. Tu nie chodzi o jakieś inne religie ale dosłownie: albo
mnie postawisz naprawdę w swoim życiu na pierwszym miejscu i pode mnie
będziesz wszystko układać, albo się tego zrobić nie da. Pan Bóg musi być
wyznacznikiem tego, gdzie pracujemy, jak pracujemy, czym się zajmujemy.
On ma być pierwszy, w twoim życiu, nawet jak ci powiedzą że to fanatyzm to
niech se mówią. Dlatego ma być pierwszy bo jak On jest pierwszy to Ci
wszystko pomoże ułożyć we właściwym miejscu


Intencje Mszalne – Bieniewo

Poniedziałek–:–-brak Mszy św.-
Wtorek08:00intencja wolna
Środa16:00+Grzegorz Tomaszewski (54 rocz.), Anastazja
Czwartek17:00Intencja wolna
Piątek17:00+Władysław Grzegorczyk ( 3 mies.)
Sobota12:00+Jan Godzieba
12:00intencja wolna
18:00+Janina Muszak (1 rocz.),Stefan Muszak ( 25 rocz.)
Niedziela08:30+Zofia Kałamarska ( 3 mies.) – int. od Rodziny Mastalerz z Dębów Wlk
11:30+Janina ( 1 rocz.), Czesław ( 28 rocz.) Gołębiewscy

Intencje Mszalne – Piotraszewo

Poniedziałek–:–-brak Mszy św.-
Wtorek15:00+Józef, Mirosław Strzyżewscy i zm. z rodz. Marcin
Bartoszewicz, Stefan, Zofia, Zbigniew Czuk
Środa–:–-brak Mszy św.-
Czwartek16:00+Janina Wiśniewska ( 2 mies.)
Piątek16:00+Zdzisława Syguła (5 rocz.)
Sobota16:00+Stanisław Zaborek (7 mies.)– int.od Haliny i Hieronima Gołąb
16:00+Czesław Sienkiewicz, Jan Stanisława Kisielewscy
Niedziela10:00+Zm. Rodziców. Stanisława, Konstanty Pieślak

Kalendarz tygodnia

Nd. – 17.03 – Piątata Niedziela Wielkiego Postu
Wt. -19.03 – Uroczystość św Józefa Oblubieńca NMP
Nd. -24.03 – Niedziela Palmowa, czyli Meki Pańskiej


SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA

BIENIEWOPIOTRASZEWO
Barbara Kobus,
Agnieszka Mroczkowska
Beata, Daria Graczyk

Humor Proboszcza

Zmarł facet, a po kilku latach zmarła jego żona.
Gdy trafiła do nieba, zobaczyła tam swojego męża, więc podbiegła do niego
krzycząc:

 • Kochanie, jak ja za tobą tęskniłam!
  Ten ją jednak zatrzymał, wołając:
 • Spokojnie, kobieto. W umowie było „dopóki śmierć nas nie rozłączy”…

Data śmierci                Imię i Nazwisko zmarłego        Miejscowość          Rocznica

18-03-1999 Jadwiga Grzegorczyk Bieniewo 25
19-03-2017 Antoni Zalewski Gronowo 7
21-03-2006 Stanisława Michalik Bieniewo 18
22-03-1997 Janina Giedrys-Łastowska Wolnica 27
24-03-2023 Janina Gołębiewska Bieniewo 1
25-03-1994 Stanisław Pituła Jesionowa 30