Ogłoszenia:

 1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 2. Dziś Uroczystość I Komunii Św. w Bieniewie.
 3. Zapraszam na Nabożeństwa Czerwcowe, bezpośrednio po Mszy św.
 4. W tym tygodniu przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. w Bieniewie o godz.10.00 w Piotraszewie o 12.00
 5. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich parafian do licznego udziału. Bardzo proszę, aby dziewczynki zarówno te, które w tym roku przeżywały I Komunię św., ale także młodsze, bądź starsze sypały kwiatki. Dzieci, które w tym roku przeżywały I Komunię św. przybywają w ten dzień w odświętnych albach. Dzieci w Bieniewie, bardzo proszę o niesienie różańca, natomiast w Piotraszewie poduszki. Przygotowanie ołtarzy. Już tradycyjnie w Bieniewie przygotowują rodziny najbliżej mieszkające miejsca, gdzie ołtarz będzie się znajdował. Natomiast w Piotraszewie tradycyjnie przygotowują ołtarze mieszkańcy poszczególnych wiosek: Mawry – kapliczka przy Chomejach, Gronowo – kapliczka w murze ogrodzenia kościelnego, Urbanowo – krzyż przykościelny, Piotraszewo – najbardziej wysunięty ołtarz w stronę Mawr. W związku z tą uroczystością zwracam się do wszystkich parafian z prośba o mobilizację w przygotowaniu i kościoła i terenu przykościelnego i trasy oraz ołtarzy.
 6. Proszę aby ołtarz z Urbanowa przygotowali Mieszkańcy domów nr 5 i 6.
 7. Dziękuję za ofiary na potrzeby parafii i utrzymanie cmentarzy.
 8. Z całego serca dziękuję za zamówienie Mszy św. z ok. rocznicy moich święceń kapłańskich.
 9. Dziękuję za ofiary na remont naszych organów (20.400zł).
 10. Jest nowy nr Gościa Niedzielnego.
 11. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodniażyczymy Bożego Błogosławieństwa i opieki św. Patronów.

Rozważanie na niedzielę

J 3, 16-18

Jezus stał się człowiekiem z miłości do nas. Przyszedł, aby nas zbawić. By jednak Jego dar rzeczywiście zaowocował w człowieku zbawieniem, potrzeba odpowiedzi, potrzeba po prostu wiary. Bóg traktuje nas poważnie i sam chciałby być tak potraktowany. Co to znaczy? To znaczy, że jak On ma osobiste odniesienie do mnie i do ciebie, tak wymaga, by każdy z nas miał osobiste odniesienie do Niego. Każdy za siebie ma zadecydować: tak, wierzę. Wierzę w Jego dobre intencje wobec mnie, w tę nieskończoną miłość, która zawiodła Go aż na krzyż, abym ja nie musiał się tam znaleźć, abym nie był cierpiący i niespełniony na wieki. Wierzę, że Jezus Chrystus, Syn Boży, prawdziwy Bóg i prawdziwy Człowiek, Druga Osoba Trójcy Przenajświętszej, osobiście pragnie mieć mnie blisko siebie na zawsze.
Wierzę i proszę – mogę prosić – Ducha Świętego, aby umacniał i utwierdzał moją wiarę.


Intencje Mszalne – Bieniewo

Poniedziałek18:00Biały Tydzień – Wiktor, Miłosz
Wtorek18:00Biały Tydzień – Kasia, Patrycja
Środa18:00Biały Tydzień – Staś
Czwartek10:00O Boże błog. Dla Olgierda w 5 rocz. ur i Matyldy w 20 rocz. ur.
Piątek18:00+Anastazja, Jan, Michał Jaworniccy
Sobota19:00O Boże błog. dla Barbary i Jana Wydrzyńskich w 50 rocz. zawracia Sakramentu Małżeństwa
Niedziela8:30

11:30
+Krzysztof Mroczkowski

+Eugeniusz, Stanisław Ruszczyk, Barbara Skrzypiec

Intencje Mszalne – Piotraszewo

Poniedziałek–:–-brak Mszy św.-
Wtorek–:–-brak Mszy św.-
Środa–:–-brak Mszy św.-
Czwartek12:00O Boże błog. dla Magdy i Karola Kaczorek w 10 rocz. ślubu, oraz ich Dzieci
Piątek17:00+Maria Ziółkowska
Sobota–:–-brak Mszy św.-
Niedziela10:00+Eugeniusz Wiśniewski, Jan, Stanisława, Zygmunt Kisielewscy, Waldemar Sieklucki

Kalendarz tygodnia

Nd. – 04.06 – Niedziela Trójcy Przenajświętszej / I Komunia św.

Bieniewo

Czw. -08.06 – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
Nd. -11.06 – 10 Niedziela Zwykła


SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA

BIENIEWOPIOTRASZEWO
Grażyna Mongiało
Wioleta Mongiało
Sabina Burcon
Ewa Sienkiewicz

Humor Proboszcza

Wykaz pieśni, jakie należy śpiewać podczas jazdy samochodem:
90 km/h – Pobłogosław Jezu Drogi
100 km/h – Ofiaruję Tobie Panie dziś całe życie me
110 km/h – Ojcze, Ty kochasz mnie
120 km/h – Liczę na Ciebie Ojcze
130 km/h – Panie, przebacz nam
140 km/h – Zbliżam się w pokorze
150 km/h – Być bliżej Ciebie chce
160 km/h – U drzwi Twoich stoję Panie
170 km/h – Pan Jezus już się zbliża
180 km/h – Jezus jest tu
200 km/h – Witaj ach witaj