Ogłoszenia:

1. Przeżywamy dzisiaj Trzydziestą Pierwszą Niedziele Zwykłą, pierwszą niedziele miesiąca. Na każdej Mszy św. Nabożeństwo Adoracyjne.
  2. Dziś również zmiana Tajemnic Różańcowych.
  3. W minionym tygodniu przeżywaliśmy Uroczystość Wszystkich Świętych. Dziękuję z całego serca za zaangażowanie, w uporządkowanie cmentarzy i świątyń. Dziękuję również za Waszą obecność na Mszy św.
  4. Msze św. wspominkowe w listopadzie w każdą środę w Piotraszewie o godz. 16.00, w Bieniewie o 18.00.
  5. Dziękuję za ofiary na potrzeby parafii i utrzymanie cmentarzy.
  6. Dziękuję za w płaty na remont organów. (32.900zł)
  7. W najbliższa sobotę będziemy obchodzili Święto Niepodległości Polski świętując tym samym 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów. Bardzo serdecznie zapraszam na Msze św. w tym dzień: do Piotraszewa na godz. 10:00, natomiast do Bieniewa tylko na Mszę św. o godz. 08:30.
  8. Jest nowy nr Gościa Niedzielnego.
  9. Wczoraj pożegnaliśmy do wieczności naszą Parafiankę św.p. Józefę Głębocką z Wolnicy. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Rozważanie na niedzielę

Mt 23, 1-12

Czy Jezus był antyklerykałem? Czy Jego słowa: Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, czego was uczą. Nie naśladujcie jednak ich czynów, to manifest antyklerykalny wszechczasów? Jako kapłan i mnich mam głęboką świadomość opartą na własnych doświadczeniach oraz wielu osobistych rachunkach sumienia, że wobec mojej osobistej grzeszności i niedoskonałości, zaufanie człowieka, również duchownego, może wynikać tylko i wyłącznie z mądrej zasady wprowadzonej przez Jezusa. To prawda, że kapłani są grzesznikami. Ich wypowiedzi często bulwersują. Myślę przede wszystkim o sobie. Dlatego kocham te prawa, które wprowadza Jezus, bo są niezwykle prawdziwe i ludzkie, oryginalne i jednocześnie uniwersalne. Ale faryzeizm zagraża nie tylko kapłanom, wszyscy jesteśmy tłumem faryzeuszów. A Jezus chce, byśmy byli prawdziwymi uczniami, którzy słuchają słowa Bożego i rozważają je w swym sercu. Tylko Jezus jest prawdziwym Nauczycielem. Słuchajmy i bądźmy posłuszni Jego słowom!  Jezu, uwalniaj mnie od pychy i próżności, od wygodnictwa i dwulicowości w moich postawach. Pragnę wszystko otrzymywać od Ojca i wszystkiego uczyć się od Ciebie. Mój Mistrzu, pragnę być Twym uczniem.

Poniedziałek–:–-brak Mszy św.-
Wtorek17:00intencja wolna
Środa18:00+Za zmarłych polecanych na kartkach wspominkowych w Listopadzie.
Czwartek17:00intencja wolna
Piątek17:00intencja wolna
Sobota8:30+ Genowefa Cycyk (15 rocz.), Stefan, Natalia, Stefan, Irena, Józef, Maria,Anna
Niedziela8:30Wypominkowa
Niedziela11:30+ Zm z rodz. Lipka, Hajduczenia, Radzińskich

Poniedziałek–:–-brak Mszy św.-
Wtorek–:–-brak Mszy św.-
Środa16:00+Za zmarłych polecanych na kartkach wypominkowych w Listopadzie.
Czwartek–:–-brak Mszy św.-
Piątek18:00+Elżbieta Jacewicz (4 mies.)
Sobota10:00+Zm. z Rodziny Zaborek, Lipka, |Grozik, Czarniawskich, Badurewicz
Niedziela10:00Wypominkowa

Nd. – 05.11 – Trzydziesta Pierwsza Niedziela Zwykła / Pierwsza Niedziela Miesiąca (Z)
Cz. – 09.11 – Święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej (B)
Pt. – 10.11 – Wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła (B)
Sb. – 11.11 – Święto Niepodległości Polski / Wspomnienie św. Marcina z Tours – biskupa (B)
Nd. – 12.11 – Trzydziesta Druga Niedziela Zwykła

BIENIEWOPIOTRASZEWO
Edyta Małachowska
Iwona Grzegorczyk
Anna Wychódzka,
Iwona Wychódzka

Akademia Medyczna, egzamin ustny. Stary profesor pyta studenta, jakie są oznaki ciąży. Student milczy, ale słyszy podpowiedź z tyłu:

• Przetłuszczające się włosy, krzywe nogi i duży brzuch.
    Powtarza wszystko bez zająknięcia, profesor wstaje i pyta:
  • Proszę pana, czy ja mam przetłuszczone włosy?
  • Ma pan.
  • A czy mam krzywe nogi?
  • No, też pan ma, panie profesorze.
  • A brzuch… Czy mam duży brzuch?
  • Ma pan.
  • To jak urodzę, dam panu znać, pan przyjdzie i wpiszę trójkę