1. Przeżywamy dzisiaj Pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu.
  W czasie wielkiego postu w szczególny sposób przeżywamy nabożeństwa Męki Pańskiej, Drogę Krzyżową w każdy piątek. Przypomnę, że Nabożeństwo Drogi Krzyżowej jest obowiązkowe dla dzieci Przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej, jak i młodzieży, która przygotowuje się do Sakramentu bierzmowania. Wiele jeszcze osób, które powinny być na tym nabożeństwie nie były w tym dniu w kościele. Mówię szczególnie o młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. Bardzo proszę rodziców tych osób o zainteresowanie się i dopilnowanie ich obecności.
 1. Oczywiście zapraszam i zachęcam wszystkich do wspólnego udziału w tych nabożeństwach. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w tym tygodniu, w Piotraszewie o godz. 16:00, w Bieniewie o godz. 17:00.
 2. W każda Niedzielę Wielkiego Postu będziemy śpiewać Gorzkie Żale. w
  Piotraszewie i w Bieniewie podczas każdej Mszy świętej, dając tym samym możliwość uczestniczenia w Gorzkich Żalach wszystkim parafianom.
 3. Dziś po Mszach można odebrać kartki obecności na drodze krzyżowej, Mszach Niedzielnych i nabożeństwach Wielkiego Tygodnia, kartki dla dzieci Pierwszokomunijnych i młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.
 4. Sakrament Bierzmowania zaplanowaliśmy na sobotę 15 maja.
 5. W dniach 26 i 27 marca będziemy przeżywać Rekolekcje Wielkopostne, jak co roku proszę o pomoc w przygotowanie potraw dla księży spowiedników
 6. Za tydzień zbiórka do puszek na Fundusz Misyjny „Ad Gentes”.
 7. W czasie Wielkiego Postu nie dekorujemy kościoła, ani ołtarza kwiatami.
 8. Z całego serca dziękuję za ofiary na potrzeby parafii i utrzymanie cmentarzy.
 9. Jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego, i nowy numer Małego Gościa

Czas Wielkiego Postu czasem naszej szansy zbliżenia się do Boga

Środą Popielcową rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu, a więc czas naszego przygotowania do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Jest to czas trwający 40 dni nie licząc niedziel. Ma on na celu naszą wewnętrzną przemianę, a więc oderwanie się od naszego przywiązania do grzechu. Jest zatem czasem podejmowania walki z naszymi słabościami.

Można zatem powiedzieć, że jest czasem prawdy o nas samych. Musimy zatem stanąć w czasie Wielkiego Postu w prawdzie. Przyjrzeć się dokładnie sobie. Może porównać współczesnego siebie z sobą sprzed 10, a może i więcej lat. Jaka zmiana zaszła w naszym życiu. Czy jesteśmy bliżej, a może dalej Boga. Dopiero taka prawda o sobie daje nam szansą na rozpoczęcie pracy nad sobą, a w konsekwencji na przemianę siebie, a także własnego życia. Ciągłe mówienie sobie, że nie jest jeszcze ze mną tak źle, że inni są ode mnie o wiele gorsi niczego tak naprawdę nam nie daje. Wręcz przeciwnie usypia nasze sumienie, które być powinno tym przysłowiowym barometrem naszego życia duchowego (a więc naszej relacji do Boga), a także naszego stosunku do innych ludzi. W tym uważnym spojrzeniu na siebie i pracy nad sobą mają nam pomóc praktyki religijne Wielkiego Postu; a wiec dobrze przeżyte rekolekcje, udział w nabożeństwach Wielkopostnych: Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach, wierny udział we Mszy św. niedzielnej codzienna moja modlitwa, post, umartwienie, oraz uczynki miłosierdzia.


Intencje Mszalne – Bieniewo

Poniedziałek17:00 Intencja Wolna
Wtorek

17:00 Intencja Wolna
Środa17:00 Intencja Wolna
Czwartek

15:00 Intencja Wolna
Piątek17:00 +Katarzyna Dymińska, Jerzy Dymiński
Sobota17:00 +Wladysław, Wacław, Jan, Katarzyna Fesio, Stanisław Melnik – int. od rodz. Hołowenko

18:00 +Grzegorz Kalamarski (11 mies.)
Niedziela

8:30 O Boże Błog dla Nikoli Głębockiej z ok. 15 rocz. ur.

12:00 Adam Głębocki, Zofia Głębocka, Kazimierz Koźlik

Intencje Mszalne – Piotraszewo

Poniedziałek16:00 +Maria Kudosz (1 mies.)
Wtorek16:00 +Witold Hanusz (3 mies.)
Środa-brak Mszy Św.-
Czwartek-brak Mszy Św.-
Piątek16:00 Intencja Wolna
Sobota15:00 O Boże Błog. i potrzebne łaski dla Bożeny Paudyna z ok. 60 rocz. ur. – int od Rodzeństwa

16:00 +Janina Tomczak (16 rocz.), Tadeusz Grzesiak i zm. z rodz. Tomczak i Grzesiak
Niedziela10:30 + Dziadków Orkiszewskich, Andrukajtis, Kowalskich i Wal – int. od Anety i Dominika Andrukajtis

Kalendarz tygodnia

Nd. – 14.02 – Szósta Niedziela Zwykła/Światowy Dzień Chorego (Z)
Śr. – 17.01 – Środa Popielcowa / Rozpoczęcie Okresu Wielkiego Postu
Nd. – 21.01 – Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu (F)


SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA 27.02.2021

Bieniewo:Piotraszewo:
Iwona Radzińska,
Urszula Hajduczenia
Mariola Pukownik
Monika Gidzgier

Humor Proboszcza

Do szkoły jazdy przychodzi staruszek.

 • Chciałbym zapisać się na kurs prowadzenia autobusów.
 • Nie za późno?
 • Nie… Byłem u lekarza na badaniach, żeby sobie przedłużyć prawo jazdy
  na moje auto i on mi powiedział, że w moim wieku to najlepiej jeździć
  autobusem.