1. W dniu dzisiejszym przeżywamy czwartą Niedzielę Wielkiego Postu.
  2. W czasie wielkiego postu w szczególny sposób przeżywamy nabożeństwa Męki Pańskiej.
  3. Zapraszam i zachęcam wszystkich do wspólnego udziału w nabożeństwach. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w tym tygodniu; w Piotraszewie o godz. 16:00, w Bieniewie o godz. 18:00.
  4. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy 630 zł. do puszek Caritas na Ukrainę. Z całego serca dziękuję za ofiarność i wrażliwość.
  5. W Poniedziałek z racji konieczności wyjazdu, nie będzie Mszy św.
  6. W każda Niedzielę Wielkiego Postu śpiewamy Gorzkie Żale. w Piotraszewie i w Bieniewie o godz. 08:30.
  7. W piątek i sobotę będziemy przeżywać nasze parafialne rekolekcje, które wygłosi ks. dr Roman Laskowski. Bardzo proszę o Waszą obecność, żeby wejść z czystym sercem w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Dla każdego chrześcijanina to najważniejszy czas, bo upamiętniamy wtedy najważniejsze tajemnice naszej wiary.
  8. W sobotę, okazja do spowiedzi. W konfesjonałach będą posługiwali księża z dekanatu. Spowiedź przed każdą Mszą św. w Bieniewie o 12.00 i 18.00, w Piotraszewie o godz. 16.00.
  9. Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. Procesja z palmami w Piotraszewie o godz. 10.00 w Bieniewieo 11.30. Na rozpoczęcie gromadzimy się przed główną nawą kościoła.
  10. Otrzymaliśmy dotacje na badania i demontaż ambony w kościele w Piotraszewie Koszt badań to 18 000 zł. z czego nasz wkład to 3000 zł.
  11. Dziękuję za ofiary na potrzeby parafii i utrzymanie cmentarzy.
  12. Dziękuje za ofiary na remont naszych organów.
  13. Dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Bożego, można je składać do przyszłej niedzieli.
  14. Dziękuję również za wsparcie rekolekcji. Jeżeli są chętne rodziny, które chcą coś ofiarować na stół rekolekcyjny bardzo proszę o kontakt.
  15. Jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.
  16. Są wolne intencje na czas rekolekcji. Zachęcam do zamawiania Mszy św. również w tygodniu.

Rozważanie na niedzielę

Ileż razy te słowa skierowane przez Martę do Jezusa przy grobie Łazarza moglibyśmy odnieść do własnego życia. Często jesteśmy duchowymi trupami nie tylko przez cztery dni, ale przez całe lata. Grób, którym jesteśmy, w żadnym razie nie nadaje się do otwarcia. Zresztą najczęściej nie chcemy go otwierać, gdyż wiemy, że mogłoby się to wiązać z ukazaniem naszej wewnętrznej zgnilizny. Pomimo tego Jezus przychodzi do nas, nie zważając na zatrważającą tajemnicę, którą skrywamy w swoim wnętrzu. Choć zdarza się nam w porywach naszej niedojrzałej religijnej gorliwości wołać na wzór Tomasza: Chodźmy i my, aby razem z Nim umrzeć!, to On nie chce naszej śmierci. Przyszedł przecież po to, aby obdarzyć nas życiem, i może to uczynić bez względu na to, jak bardzo zaawansowany jest nasz duchowy rozkład.

Jezu Chryste, Ty, wskrzeszając zmarłych, ukazałeś swoje panowanie nad śmiercią. Dotknij swoją łaską to, co uśmierca nas od wewnątrz, i obdarz swoim życiem

źródło zdjęcia: Posłaniec Warmiński, ks. Dariusz Sonak, https://olsztyn.gosc.pl/doc/6233986.Czy-zaslonic-w-domu-krzyz

Rekolekcje Parafialne odbędą się w piątek i w sobotę 31 marca i 1 kwietnia.

Wtorek11:00Pogrzeb
Wtorek13:00Pogrzeb
Środa17:00Intencja wolna
Czwartek17:00 Intencja wolna
Piątek18:00

18:00
O Boże błog. dla Michała

intencja wolna
Sobota12:00intencja wolna
Sobota18:00+Ryszard Gołąb z okazji imienin
Niedziela8:30

11:30
O Boże Błog dla Zofii Furmańskiej w 75 rocz. ur – int od dzieci, wnuków i prawnuków

O zdrowie i błog. Boże dla Franciszka, Emanuela, Hani, Wiktora i Lilianny – int. od Rodziców
Jak przeżyć Wielki Post?

Czwartek-brak Mszy Św.-
Piątek16:00

16:00
O potrzebne łaski

intencja wolna
Sobota16:00

16:00
+Marian Sienkiewicz (24 rocz.)

+Czesław Sienkiewicz, Jan Stanisława Kisielewscy
Niedziela 10:00+Halina, Tadeusz, Zenon, Henryk, Waldemar Siekluccy, Marian Szydłowski, Waldemar(1 rocz.)

Nd. – 26.03 – Piąta Niedziela Wielkiego Postu
Pt. – 31.03 – Rekolekcje
Sob. – 01.04 – Rekolekcje
Nd. – 26.03 – Niedziela Męki Pańskiej /Niedziela Palmowa

BIENIEWOPIOTRASZEWO
Anna, Alicja MaciejewskaPaulina, Irena
Niemczynowicz

Wilk z lisicą złapali zająca. Zając krzyczy:

• Nie zjadajcie mnie! Nie zjadajcie! Ja mam siedmioro dzieci!
  • Nie drzyj się! Wiesz gdzie jest sklep monopolowy?
  • Wiem! Wiem!
  • Masz tu kasę i leć kupić wódkę… tylko migiem. Przynieś ją tutaj.
  • Och! Dziękuję już lecę! Zaraz będę!
    Poleciał. Wilk z podziwem popatrzył na lisicę i mówi:
  • Kurde, Ruda! Ty to masz łeb. Tego jeszcze nie widziałem, żeby zakąska wódkę
    przynosiła…

Video rozważania

W tytule filmu jest błąd, ale oczywiście jest aktualny i dotyczy 5 niedzieli wielkiego postu.