Z racji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzę wszystkim naszym Parafianom, jak również przybyłym gościom, aby radość Chrystusa Zmartwychwstałego zagościła w każdym naszym domu. Niech Chrystus, który zwycięża grzech, a także śmierć stanie się dla nas źródłem wewnętrznej siły do pokonywania wszystkich trudności stojących na naszej drodze życia.


Ogłoszenia:

 1. Obchodzimy dzisiaj Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Wielkanoc.
 2. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim tym, którzy przyczynili się do uroczystego przeżycia Świętych Dni Wielkiego Tygodnia a także Dzisiejszego Święta: Organistom, czytającym, służbie liturgicznej, ministrantom, osobom, które przygotowały kościół, a także przygotowującym ognisko, składającym ofiary na kwiaty. Dziękuję Pani Monice i Panu Mateuszowi za przygotowanie Grobu Pańskiego. W
  szczególności dziękuje tym, którzy brali czynny udział w Ceremoniach i Liturgii Wielkiego Tygodnia. Dziękuję przede wszystkim za to, że Tajemnica Odkupienia jest dla nich bardzo ważna. Dlatego pragnęli towarzyszyć Chrystusowi w najważniejszych wydarzeniach Jego Zbawczego Dzieła.
 3. Jutro Drugi Dzień Świat Wielkanocnych. Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy. Msze św. w tym dniu jak w każdą niedzielę w Bieniewie: 8:30 i 11:30, w Piotraszewie o 10:00.
 4. Jutro w Drugi Dzień Świąt taca zbierana we wszystkich kościołach w Polsce jest przeznaczona na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
 5. Za tydzień Druga Niedziela Wielkanocna, przez papieża Jana Pawła II ogłoszona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Przeżywać będziemy w tym dniu tajemnicę Bożej Miłości. W tym dniu ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby charytatywne Caritas.
 6. Cały tydzień Oktawy Wielkanocy jest liturgicznie traktowany jako święto. W związku z tym w najbliższy piątek wstrzemięźliwość od potraw mięsnych nas nie obowiązuje.
 7. Dziękuję za ofiary na potrzeby Parafii i utrzymanie cmentarzy
 8. Dziękuję za ofiary na remont naszych organów (17.600zł)
 9. Jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego. Zachęcam do nabywania.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu łask od Zmartwychwstałego Chrystusa.

Rozważanie na niedzielę

J 20, 1-9…

Nie tylko dziś powinniśmy przybiec do grobu Pana Zmartwychwstałego, w którym jest źródło naszego życia. Jezus jest większy niż wszystko to, co nas przygniata, przezwyciężył nawet śmierć i obdarza nas zwycięstwem. Odkrycie tego, że Ukrzyżowany żyje, jest procesem. Choć to Maria Magdalena jako pierwsza staje się świadkiem pustego grobu, a Szymon Piotr wchodzi do niego pierwszy, to jednak uczeń, którego Jezus kochał jako pierwszy zobaczył i uwierzył. Fakt pustego grobu był dla każdego z nich takim samym znakiem, ale każdy z nich potrzebował innego czasu, aby zrodziła się w nim wiara. W wyścigu do grobu Pana nie ma przegranych. Bóg jako pierwszy, przyjmując ludzkie ciało, żyjąc w pełni jako zwykły człowiek, wyszedł nam na spotkanie, które, jak się okazuje, może być odkryciem Jego prawdziwej natury w miejscu, w którym Go nie ma, w Jego pustym grobie.

Zmartwychwstały Panie, udziel nam łaski odkrycia prawdy o Tobie i umocnij nią naszą wiarę, prowadząc nas do świętości.

WIELKANOC

Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające misterium paschalne Jezusa Chrystusa: jego mękę, śmierć i zmartwychwstanie, obchodzone przez Kościoły chrześcijańskie. Rozwinęło się od święta obchodzonego w duchu i prawdzie (J 4,24) w ramach żydowskich obrzędów Pesach. Następnie, po oddzieleniu Kościoła od Synagogi, stało się prostym dorocznym świętem poprzedzonym jednym lub kilkoma dniami postu, sprawowanym jako całonocne czuwanie (Wigilia Paschalna), w czasie którego opowiadano historię zbawienia zwieńczoną w wydarzeniach paschalnych z udziałem Jezusa Chrystusa i składano eucharystyczną ofiarę prawdziwego Baranka (por. Orędzie paschalne) – Syna Bożego. A ostatecznie przybrało formę trzydniowego obchodu tzw. Triduum Paschalnego, poprzedzonego czterdziestodniowym okresem przygotowania (wielki post) i kontynuowanego radosną celebracją pięćdziesięciu dni okresu wielkanocnego aż do święta Zesłania Ducha Św.


Intencje Mszalne – Bieniewo

Poniedziałek8:30

11:30
O Boże Błog. dla Karoliny w 15 rocz. ur. – int od Mamy

O Boże Błog. o zdrowie i potrzebne łaski dla Zofii Matalerz w 95 rocz. urodzin – int od Dzieci Wnuków i Prawnuków
Wtorek-brak Mszy Św.-
Środa17:00intencja wolna
Czwartek17:00intencja wolna
Piątek17:00O Boże błog. i zdrowie dla Filipa Pryszlak w 13 rocz. urodzin i Jego Rodziców – int. od Babci
Sobota17:00O Boże błog dla Franciszki Koźlik w 75 rocz. urodzin – int. od Dzieci
Niedziela8:30

11:30
Wypominkowa

+Józef, Paulina, Wiesław, Julia Hołowenko

Intencje Mszalne – Piotraszewo

Poniedziałek10:00O zdrowie i potrzebne łaski dla Urszuli i Marka Wiśniewskich
Wtorek-brak Mszy Św.-
Środa-brak Mszy Św.-
Czwartek-brak Mszy Św.-
Piątek16:00O Boże błog i potrzebne łaski dla Zdzisława w 60 rocz. urodzin.
Sobota16:00+Stanisław Tomczak, Janina Tomczak i zm. z rodz. Tomczak i Grzesiak.
Niedziela 10:00Wypominkowa

Kalendarz tygodnia

Nd. – 09.04 – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
Pn. -10.04 – Poniedziałek Wielkanocny
Nd. – 16.04 – 2 Niedziela Wielkanocna / Miłosierdzia


SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA

BIENIEWOPIOTRASZEWO
Dorota Ossowska
Beata Sikora
Urszula Wiśniewska,
Iwona Tyl

Humor Proboszcza

W Wielkanoc Wujek pojechał w odwiedziny swoją siostrę i jej rodzinę. Gdy przyjechał,
jego najmłodszy siostrzeniec, sześcioletni Jasio, akurat pomagał mamie piec babeczki.
Gdy zostały upieczone, Jasiowi pozwolono aby sam je polukrował. Niedługo potem
przyniósł z kuchni całą tacę babeczek.

 • Wyglądają bardzo apetycznie, pochwalił chłopca wujek, po czym wziął jedną i
  skosztował. Po zjedzeniu babeczki, mówi:
 • Babeczki są wspaniałe, a ten lukier świetnie wygląda! Jak ci się to udało, że jest taki
  równo położony i cienki?
 • To było łatwe ? mówi Jasio. – Wygładzałem je językiem!
  Wujek nieco zbladł:
 • Lizałeś wszystkie ciastka?
 • Nie wszystkie. Gdy mój język się zmęczył, pozwoliłem dokończyć dla Reksia.

Video rozważania