Ogłoszenia:

 1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Chrztu Pańskiego wspominając wydarzenie znad rzeki Jordan, gdzie Chrystus przyjął chrzest z rąk Jana Chrzciciela. Tą właśnie niedzielą rozpoczynamy liturgicznie Okres Zwykła, kończąc tym samym liturgiczny Okres Bożego Narodzenia. Tradycyjnie jednak trwamy w atmosferze bożonarodzeniowej aż do Ofiarowania Pańskiego, a więc do Matki Boskiej Gromnicznej. Do tego czasu także śpiewamy kolędy.
 2. W dniu dzisiejszym przeżywamy także Pierwszą Niedzielę Miesiąca. Dziękujemy Panu Bogu za Dar Eucharystii, za Jego obecność pośród nas w Najświętszym Sakramencie. Z tej racji podczas każdej Mszy św. krótkie Nabożeństwo Adoracyjne.
 3. Dzisiaj także rozpoczynamy wizytę duszpasterską – kolędę w naszej parafii.
 4. Dziękuję za ofiary na potrzeby parafii i utrzymanie cmentarzy.
 5. Dziękuję za ofiary na remont naszych organów (33.600).
 6. Dziś wizyta kolędowa w Bieniewie po lewej stronie ulicy od Państwa
  Błażejewicz.
  Poniedziałek 08.01 – Piotraszewo od godz.9.00 od Pana Sołtysa do końca
  wioski.
  Wtorek 09.01 – Gronowo Kolonie od godz. 9.00, a od 13.00 – Gronowo
  Wieś.
  Sobota 13.01 – Wolnica od godz. 9.00,
  Niedziela 14.01 od godz. 14.00 Wolnica Kolonie.
  Poniedziałek 15.01 od godz. 9.00 – Urbanowo,
  Wtorek 16.01 – kolonie Bieniewo od godz. 9.00.
  Sobota 20.01– Mawry i Różyń od godz. 9.00
 7. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego.
 8. Bardzo dziękuję za ciepłe przyjęcie w Waszych domach, za pyszne jedzonko i za ofiary.

  Rozważanie na niedzielę

  Po to przynieśli cię kiedyś do kościoła, żebyś został ochrzczony i w ten sposób zadecydowali aby wychować cię w miłości. Chrzest to nie jest coś co zostało załatwione poza Tobą. Tę decyzję musisz zaakceptować i przejąć we własne ręce. Wciąż musisz dorastać do swojego chrztu. Chyba, że nie akceptujesz, bo ci niewygodnie, bo Pan Bóg karze ci nastawiać drugi policzek, bo musisz wybaczyć sąsiadowi, który wiecznie ma remont w domu, bo musisz pochwalić tego którego nie trawisz, bo musisz płacić uczciwie, o nie możesz pić za dużo, bo nie możesz zdradzać żony, bo chcesz żeby inni mieli mniej i gorzej od ciebie. Tak, jest niewygodne bycie uczciwym, jest niewygodne bycie ochrzczonym, a to przecież dar… bo możesz kochać bez względu na to kim jest, co robi, bo możesz cieszyć się ze szczęścia innych, bo możesz kochać tę jedyną, bo możesz dawać tyle ile potrafisz. Po to przynieśli cie do kościoła, żebyś został ochrzczony i ciągle musisz dorastać do chrztu, chyba że nie chcesz…


  Intencje Mszalne – Bieniewo

  Poniedziałek8:00Intencja wolna
  Wtorek8:00Intencja wolna
  Środa15:00O Boże błog. dla Reni w dniu urodzin
  Czwartek–:–-brak Mszy św.-
  Piątek15:00Intencja wolna
  Sobota8:00+Jadwiga Łosko (1 mies.)
  Niedziela8:30Wypominkowa
  11:30+Henryk, Marianna, Zenon Kowalscy, Michał, Marianna Maślanka.

  Intencje Mszalne – Piotraszewo

  Poniedziałek–:–-brak Mszy św.-
  Wtorek–:–-brak Mszy św.-
  Środa–:–-brak Mszy św.-
  Czwartek–:–-brak Mszy św.-
  Piątek–:–-brak Mszy św.-
  Sobota–:–-brak Mszy św.-
  Niedziela10:00Wypominkowa

  Kalendarz tygodnia

  Nd. – 07.01 – Niedziela Chrztu Pańskiego / Rozpoczęcie Okresu Zwykłego (B)
  Śr. – 10.01 – Wspomnienie św. Grzegorza z Nysy – biskupa
  Sb. – 13.01 – Wspomnienie św. Hilarego – biskupa i doktora Kościoła
  Nd. – 14.01 – Druga Niedziela Zwykła (Z)


  SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA

  BIENIEWOPIOTRASZEWO
  Ewa Maciążek
  Aneta Głębocka
  Bożena Paudyna,
  Agnieszka Paudyna

  Humor Proboszcza

  Profesorowie z politechniki zostali zaproszeni na wycieczkę. Gdy rozsiedli się w samolocie zostali poinformowani, że ów samolot został skonstruowany przez ich studentów. Wszyscy w panice rzucili się do wyjścia, tylko jeden dalej siedział spokojnie na swoim miejscu.
  -Na co czekasz, uciekaj! -krzyczą pozostali.
  -Znam moich studentów wystarczająco dobrze. Nie ma opcji żeby w ogóle ruszył z miejsca.

  Data śmierci                Imię i Nazwisko zmarłego        Miejscowość          Rocznica

  09-01-1987                  Mieczysław Marchlewski         Urbanowo                 37
  13-01-1991                  Henryk Kowalski                    Wolnica                       33
  13-01-2011                  Genowefa Bursa                      Piotraszewo               13
  14-01-1994                  Maria Kowalska                      –                                  30
  14-01-2022                  Jan Olejarczyk                        Lubomino                    2