Ogłoszenia Parafialne

1. Przeżywamy dzisiaj Dwudziestą Trzecią Niedzielę Zwykłą w Ciągu Roku.
2. (B) Dzisiaj w Bieniewie o godz. 13.00 Msza św. Dożynkowa. Dziękujemy Panu Bogu za tegoroczne plony i prosimy o Boże błog. i o sprzyjającą pogodę dla upraw i zasiewów, które będziemy robić jeszcze w tym roku.
3. Dziś też Pierwsza Niedziela miesiąca, z racji tego na każdej Mszy św.
Nabożeństwo Adoracyjne.
4. Dziś także krótkie spotkanie z tegorocznymi kandydatami do Bierzmowania.
5.W następną niedzielę spotkanie z rodzicami Dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii Św.
6. Już jest możliwość zarezerwowania i zapisania intencji mszalnych na
następny rok kalendarzowy. Tradycyjnie osoba, która zamawia intencję
mszalna na niedzielę jest zobowiązana do zamówienia kolejnej intencji na dzień powszedni. Bardzo proszę aby intencje wraz z datą były wypisane kompletne na karteczce (nie tylko niedzielne, ale także codzienne), oraz proszę o zamieszczenie swojego numeru telefonu. Pragnę nadmienić, że zamawianie intencji Mszalnych jest wyrazem wiary zamawiającego. Uważam, że każda rodzina powinna przynajmniej zamówić dwie intencje mszalne w ciągu roku: jedna o Boże błog. w rodzinie i drugą za zmarłych.
7. Zaobserwowałem jedną niepokojącą mnie rzecz(albo też jej brak), którą chcę się z wami podzielić. Otóż, kiedy uczestniczymy w smutnych uroczystościach pogrzebowych, ostatnio to było 4 raz w tym roku – nie było ani jednej osoby, która by zamówiła Msze św. za Zmarłego od konkretnej rodziny(w wieńcach się prześcigają).W wielu parafiach jest to bardzo powszechne zjawisko. To zawsze ma miejsce przed samą Mszą św. pogrzebową, że przychodzimy do zachrystii i zamawiamy, a następnie ksiądz wyczytuje albo daje rozpiskę z informacją kiedy będą odprawiane Msze św. za Zmarłego. Jeżeli my nie będziemy się modlić za zmarłych, to kto będzie się modlił za nas. Nie mówię tego tylko ze swojego punktu widzenia, ale też chyba nie jest normalne, żebym zamawiał intencje z Częstochowy albo z południa Polski.
8. Jest do nabycia Nowy Numer Gościa Niedzielnego i Mały Gość.
9. Z całego serca dziękuję za ofiary na potrzeby parafii.
10. W miniony m tygodni pożegnaliśmy Parafianina z Urbanowa św. śp. Ryszarda Gołąb. Wieczny odpoczynek…

Intencje Mszalne – Bieniewo

Poniedziałek08.00 Intencja wolna
Wtorek

18.00 O Boże Błog dla Mamy
Środa18.00 Intencja wolna
Czwartek

18:00 Intencja Wolna
Piątek18:00 O zdrowie i potrzebne łaski dla Zofii, oraz za zm. +Janina, Eugeniusz, Jan, Leokadia, Mieczysław,Marianna, Stefan Waszkiewicz.
Sobota17.00 +Zmarli z rodz. Szałkowskich i Rutkowskich
Niedziela

 8:30 O Boże błog. i zdrowie dla Hanny i Zdzisława Zalewskich z ok. rocz. Ślubu, oraz o potrzebne łaski dla Dzieci i Wnuków

12:00 Zofia Chrobak w 3 rocz.


Intencje Mszalne – Piotraszewo

Poniedziałek
Wtorek
Środa
Czwartek17.00 +Genowefa Paudyna (11 rocz.)
Piątek17:00 + Halina(2 rocz), Tadeusz Gołąb – int. od Mirosławy i Sławomira Zaborek
Sobota
Niedziela10:30 +Paweł Górski, Katarzyna, Otton Szperling

Kalendarz tygodnia

Nd. – 06.09 – Dwudziesta Trzecia Niedziela Zwykła (Z)
Wt. -08.09 – Święto Narodzenia NMP, NMP Gietrzwałdzkiej
Nd. – 17.09 – Dwudziesta Czwarta Niedziela Zwykła (Z)


SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA 12.09

Piotraszewo:

Sylwia Koziara

Krystyna Baranowska

Bieniewo:

Sylwia Maczukin

IwonaLisowska


Humor Proboszcza

Dziewczyna przyprowadziła swojego chłopaka, aby poznała go matka.
Po wizycie matka mówi:
-Bardzo źle jest wychowany twój chłopak
-Dlaczego? Pyta się córka
-Gdy z nim rozmawiałam, on ośmielił się ziewnąć 10 razy
Na to córka:
Mamo on nie ziewał tylko próbował się odezwać…