Ogłoszenia:

 1. Przeżywamy dzisiaj Dwudziestą Siódmą Niedzielę Zwykłą.
 2. Za tydzień przypada Dzień Papieski w naszej ojczyźnie pod hasłem Jan Paweł II cywilizacja Życia, Z tej racji będziemy, już tradycyjnie zbierać ofiary do specjalnych puszek na Fundację ”Dzieło Nowego Tysiąclecia” wspierającą kształcenie zdolnej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin.
 3. Jest zeszyt intencji na przyszły rok. Zachęcam do zamawiania Mszy św.
 4. W październiku zapraszam na Nabożeństwa Różańcowe przed Mszą św.
 5. W tym tygodniu dotrą do naszych rodzin koperty z formularzami wspominkowymi. Każda rodzina bez wyjątku taką kopertę otrzyma, aby w razie potrzeby móc z nich swobodnie skorzystać. Tradycyjnie są w każdej kopercie dwa formularze; jeden na Wypominki Listopadowe, drugi zaś na Wypominki Roczne. Możne je wypełnić w dowolny sposób. Zachęcam jednak, aby wypełnić obydwa formularze. Wypominki to tradycja polska, która wyraża nasza pamięć o zmarłych, a także świadomość konieczności modlitwy za Tych, którzy już od nas odeszli.
 6. Dziękuję za ofiary na potrzeby parafii i utrzymanie cmentarzy.
 7. Dziękuję za ofiary na remont organów (27.300zł)
 8. Jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.

Rozważanie na niedzielę


Mt 21, 33-43

Dzisiejsza przypowieść Pana Jezusa przypomina nam o tym, że winnica nie należy do nas, że tylko w niej pracujemy, że zostaliśmy do niej zaproszeni. Co to oznacza? Że nasze życie nie należy do nas, że to nie my jesteśmy jego twórcami, jego właścicielami, tymi, którzy wzięli sobie życie, na życie sobie zapracowali. Jesteśmy tymi, którzy zostali do życia zaproszeni. Tymi, których Bóg wpuścił do swojej winnicy po to, żebyśmy uczciwie w niej pracowali i oddali mu wyprodukowany owoc. Bóg dał nam życie i On sam je zabierze. Bóg przygotował nam piękne życie, przygotował winnice, w której można być szczęśliwym, jeśli się kocha gospodarza. Warto o tym pamiętać. Moje życie nie należy do mnie. Nie dałem ani grosza za ostatnie dziesięć lat czy za ostatni dzień. Nie dałem ani grosza Panu Bogu za ostatnie uderzenie serca, a także za tysiąc następnych oddechów. Moje życie nie należy do mnie. To dar, który Pan Bóg ofiarował mi, żebym z niego pięknie korzystał.

Jezu, Ty nie zawahałeś się oddać swojego życia, aby moje życie mogło przynosić prawdziwe owoce dobra i świętości. Przepraszam Cię dziś za wszelkie opory wobec Ciebie i brak współpracy z Twoją łaską.


Intencje Mszalne – Bieniewo

Poniedziałek17:00intencja wolna
Wtorek17:00O Boże błog dla Janiny Zalewskiej
Środa17:00intencja wolna
Czwartek16:45+Grzegorz Tomaszewski (33 rocz.).
Piątek17:00intencja wolna
Sobota7:30intencja wolna
Niedziela8:30O Boże błog dla Adrianny z ok. urodzin
Niedziela11:30O Boże błog i potrzebne łaski dla Kazimiery i Aleksandra Smok w 40 rocz. ślubu.

Intencje Mszalne – Piotraszewo

Poniedziałek–:–-brak Mszy św.-
Wtorek16:00+Zm z rodz. Myszka i Tunkiel
Środa–:–-brak Mszy św.-
Czwartek–:––:–
Piątek–:––:–
Sobota16:00+Władysław, Genowefa, Alfred, Wiesław Burcon, Halina Tadeusz Kisielewscy, Janina, Henryk, Jan Młodzianowscy, Barbara, Jan Tomaszewicz
Niedziela10:00Genowefa, Jan Marzec

Kalendarz tygodnia

Nd. – 08.10 – Dwudziesta Siódma Niedziela Zwykła
Pn. – 09.10 – Wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka – biskupa (B)
Pt. – 13.10 – Wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego – kapłana
Sb. – 14.10 – Dzień Edukacji Narodowej / Dzień Nauczyciela
Nd. – 15.10 – Dwudziesta Ósma Niedziela Zwykła / Dzień Papieski


SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA

BIENIEWOPIOTRASZEWO
Iwona Lisowska
Matylda Lisowska
Maria Cierepska,
Patrycja Faltynowska

Humor Proboszcza

Rozmawiają trzy bociany. Pierwszy mówi:

 • Ja to cały tydzień latałem nad jednym domem!
 • I co?
 • Urodził się chłopczyk.
 • A ja – mówi drugi – to dwa tygodnie latałem nad jedną chałupą!
 • I co?
 • Urodziła się dziewczynka!
  Na to trzeci: – A ja to trzy tygodnie latałem nad plebanią!
 • I co? I co?
 • Ale mieli pietra!