Ogłoszenia:

1. Przeżywamy dzisiaj Dwudziestą Dziewiątą Niedzielę Zwykłą.
  2. W ubiegłą niedzielę podczas Dnia Papieskiego zebrano do puszek w naszej parafii 610 zł. Bóg zapłać w imieniu Stypendystów.
  3. Jest zeszyt intencji na przyszły rok. Zachęcam do zamawiania Mszy św.
  4. W październiku zapraszam na Nabożeństwa Różańcowe przed Mszą św.
  5. Docierają już do naszych rodzin koperty z formularzami wspominkowymi. Koperty z wypełnionymi formularzami możemy wrzucać na tacę lub dostarczyć do zakrystii.
  6. W tym tygodniu w sobotę przypada 28 a więc pora naszej parafii na Nieustający Różaniec. Proszę pamiętać o swoich godzinach.
  7. W przyszłym tygodniu przypada Uroczystość Wszystkich św. Msze św. w Bieniewie o 8.30 (jest wolna intencja) i 12.00 z procesją na cmentarzu, w Piotraszewie o 10.00 z procesją na cmentarzu.
  8. Ks. Tomasz zaprasza nas dzisiaj do Bażyn na Mszę św. i nabożeństwo przy relikwiach Jana Pawła II. Rozpoczęcie nabożeństwa i Mszy św. o godz. 14:00
  9. Dziękuję za ofiary na potrzeby parafii i utrzymanie cmentarzy.
  10. Dziękuję za ofiary na remont organów (32.100zł)
  11. Jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego i Mały Gość.

Rozważanie na niedzielę

Mt 22, 15-22

W starożytności było tak, że imperium sięgało tam, gdzie sięgał obraz cesarza. Jeżeli cesarz wybił monetę ze swoim wizerunkiem, to tak daleko, jak zawędrowała ta moneta, tak daleko cesarz czuł się panem. Jego wizerunek wyznaczał granicę jego wpływu, granicę jego panowania. Pomyślmy sobie teraz o Jezusie Chrystusie, który w sercu każdego człowieka zostawił swój obraz, swoją podobiznę. Jak daleko sięga granica jego królestwa w nas, jak bardzo rozciąga się na pokolenia, na cały świat. Jezus Chrystus zostawia nam swoje oblicze, wyryte głęboko w naszym człowieczeństwie, i dlatego cała ludzkość jest pod Jego panowaniem. I to jest dobre panowanie, panowanie najpiękniejszego ze wszystkich synów ludzkich, najukochańszego, tego, który swoimi dłońmi wyrył nasze twarze i te twarze kocha.
Panie, spraw, abym stale poprawiał moje myślenie, abym coraz bardziej upodabniał się do Ciebie.

Poniedziałek8:00intencja wolna
Wtorek19:00+Wanda Samsel (13 rocz.) Wiesława Laskowska
Środa17:00+Edmund Hajduczenia (17 rocz.)
Czwartek17:00+Janina Muszak
Piątek17:00+Kazimierz Wierzbicki (2 rocz.), Justyna Wierzbicka (17 rocz.)
Sobota8:00intencja wolna
Niedziela8:30+Irena Głębocka( 6 rocz.) – int. od Rodziny
Niedziela11:30O Boże błog. dla Renaty i Zbigniewa Godzieba w 34 rocz. ślubu

Poniedziałek–:–-brak Mszy św.-
Wtorek–:–-brak Mszy św.-
Środa–:–-brak Mszy św.-
Czwartek–:–-brak Mszy św.-
Piątek–:–-brak Mszy św.-
Sobota–:–-brak Mszy św.-
Niedziela10:00+Alfred, Janina Poszman, Michalina, Jan Książek

Nd. – 22.10 – Dwudziesta Dziewiąta Niedziela Zwykła Rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego
Sb. – 28.10 – Wspomnienie św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza (Cz)
Nd. – 29.10 – Ostatnia Niedziela Października / Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła

BIENIEWOPIOTRASZEWO
Kornelia Wydrzyńska
Barbara Wydrzyńska
Bożena Koźlik
Dorota Soćko,
Małgorzata Soćko

Jasiu szepcze tacie na ucho:

• Jak dasz mi dziesięć złotych, to powiem Ci, co mówi mamie pan
    listonosz jak jesteś w pracy.
    Ojciec wyjmuje 10zł i daje synowi.
  • I co, Jasiu? Co mówi?
  • Mówi: – „Dzień dobry. Poczta dla pani”.