1. W dniu dzisiejszym przeżywamy drugą Niedzielę Wielkiego Postu.
  2. Dzisiaj także Pierwsza Niedziela Miesiąca. Dziękujemy Bogu za Dar Eucharystii. Z racji Wielkiego Postu modlimy się Nabożeństwem Gorzkich Żali.
  3. Obecny czas jest szczególny dla wszystkich wierzących. Podejmujemy nasze postanowienia i umartwienia, po to, aby opanować nasze słabości, i w ten sposób jeszcze bardziej zjednoczyć się z Bogiem.
  4. W czasie wielkiego postu w szczególny sposób przeżywamy nabożeństwa Męki Pańskiej, Drogę Krzyżową w każdy piątek. Przypomnę, że Nabożeństwo Drogi Krzyżowej jest obowiązkowe dla dzieci Przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. i Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  5. Oczywiście zapraszam i zachęcam wszystkich do wspólnego udziału w tych nabożeństwach. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w tym tygodniu;
    • w Piotraszewie o godz. 16:00
    • w Bieniewie o godz. 17:00.
  6. W minioną niedzielę zbieraliśmy ofiary do puszki przeznaczone na ofiary trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Zebraliśmy 560zł. Dziękuję z całego serca za Waszą ofiarność. (Za tydzień puszka przeznaczona na Ukrainę)
  7. Dziś spotkanie z młodzieżą przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  8. Za tydzień spotkanie z rodzicami dzieci które przystąpią w tym roku Pierwszy raz do Komunii św.
  9. W sobotę z racji konieczności wyjazdu, nie będzie Mszy św.
  10. W każda Niedzielę Wielkiego Postu będziemy śpiewać Gorzkie Żale. w Piotraszewie i w Bieniewie o godz. 08:30.
  11. Dziękuję za ofiary na potrzeby parafii i utrzymanie cmentarzy.
  12. Dziękuje za ofiary na remont naszych organów.
  13. Jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.

Rozważanie na niedzielę

Mojżesz i Eliasz, dwie kluczowe postacie Starego Testamentu, które w symboliczny sposób reprezentują Prawo i Proroków, filary wiary i tożsamości Izraela, spotykają Jezusa na Górze Przemienienia. Uczniowie, widząc to, chcą oddać im należną w ich odczuciu cześć, gdyż jeszcze nie zrozumieli, że oto tu jest ktoś większy od Mojżesza, tu jest ktoś większy od Eliasza, tu jest ktoś większy od Jonasza […], tu jest ktoś większy od Salomona (Mt 12, 41-42; Łk 11, 31-32). Jezus zajmuje specjalne miejsce w tej Litanii Wielkich Postaci Starego Testamentu. On nie tylko przekracza je w sposób, w jaki przekracza je Jan Chrzciciel, największy zrodzony z niewiast (por. Mt 11, 11; Łk 7, 28), który niejako swoją osobą zamyka listę owych postaci. Jezus jest radykalnie inny, On jest umiłowanym Synem Bożym, w którym Bóg znalazł upodobanie, a nas wszystkich wzywa do tego, abyśmy Go słuchali. On jest bowiem – jeżeli można w tym miejscu uciec się do obrazowego języka ukazującego jedność i tożsamość pomiędzy Adamem a wziętą z jego boku Ewą – kością z kości Boga, i ciałem z Jego ciała (por. Rdz 2, 23), On sam jest w pełni Bogiem.

Panie Jezu, wyznajemy w Tobie Boga. Pomóż nam odkrywać coraz głębiej Twoją Tajemnicę i przemieniaj nas na swoje podobieństwo.

Poniedziałek17:00Intencja wolna
Wtorek17:00+Zenon Kowalski
Środa17:00Intencja wolna
Czwartek17:00 Intencja wolna
Piątek17:00Intencja wolna
Sobota-brak Mszy Św.-
Niedziela8:30

11:30
Stanisława Wydrzyńska (26 rocz.), Bolesław Wydrzyński – int od Barbary i Jana Wydrzyńskich

Marian Radzewicz – int. od Renaty i Adama Ragin
Jak przeżyć Wielki Post?

Wtorek16:00+Olga Perduta ( 2 mies.)
Czwartek16:00+Maria Ziółkowska (2 rocz.)
Piątek16:00Intencja wolna
Sobota-brak Mszy Św.-
Niedziela 10:00Wypominkowa

Nd. – 05.03 – Druga Niedziela Wielkiego Postu
Wt. – 06.03 – Wspomnienie dowolne św. Perpetuy i Felicyty Męczennic z II w.
Nd. – 12.03 – Trzecia Niedziela Wielkiego Postu

BIENIEWOPIOTRASZEWO
Maria Kuligowska
Elżbieta Kowalczyk
Mariola Pukownik,
Monika Gizgier

Pijany, idąc koło cmentarza, wpadł do świeżo wykopanego
grobu. Kiedy otrzeźwiał, zaczął głośno narzekać:

• Zimno mi, zimno mi…

Usłyszał to Wicek, spokojnie wracający do domu po pracy. Idąc
obojętnie dalej odpowiedział:

• Dobrze ci tak. Po coś się rozkopał?