Ogłoszenia:

 1. Przeżywamy dzisiaj Czwartą Niedzielę Adwentu. Jest ona równocześnie Wigilią Bożego Narodzenia.
 2. Chociaż dzisiaj prawnie nie ma obowiązku powstrzymywani się od pokarmów mięsnych, tym bardziej, że wigilia w tym roku przypada w niedzielę, to jednak zachęcam do tradycyjnego zachowania postu, a więc wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i od alkoholu.
 3. W dniu dzisiejszym Msze św. w normalnym porządku niedzielnym, a także Msze św. Pasterskie: w Piotraszewie o godz. 22:00, natomiast w Bieniewie o godz. 24;00. Bardzo serdecznie zapraszam do licznego w nich udziału.
 4. W Pierwszy Dzień Świąt Bożego Narodzenia 25 grudnia nie będzie Mszy św. w Bieniewie o godz. 8:30, a zatem Msze św. w tym dniu: w Piotraszewie o godz. 10:00 i w Bieniewie o godz. 11:30.
 5. W Drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia już tradycyjnie obchodzimy Święto św. Szczepana Pierwszego Męczennika.. Msze św. w tym dniu jak w każdą niedzielę, a więc w Bieniewie o godz. 8:30 i o 11:30, w Piotraszewie o godz. 10:00. Ofiary, które będziemy składać w tym dniu na tacę są przeznaczone na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
 6. Dziękuję Rodzicom Dzieci I-wszo Komunijnych, a także Kołu Gospodyń z Piotraszewa, za przygotowanie naszych świątyń do Uroczystości Bożego Narodzenia.
 7. Z racji oktawy Bożego Narodzenia w piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. Dziękuję Panu Maciejowi Chromy, Nadleśnictwu w Wichrowie, oraz Panu Waldemarowi Gołąb za choinki do naszych kościołów.
 9. Dziękuję za ofiary na potrzeby parafii i utrzymanie cmentarzy.
 10. Dziękuję za ofiary na remont naszych organów (33.350).
 11. W tym tygodniu przypada 28 a więc pora naszej parafii na Nieustający Różaniec. Proszę pamiętać o swoich godzinach.
 12. W przyszłym tygodniu podam program Wizyty Duszpasterskiej.
 13. W minionym Tygodniu pożegnaliśmy do wieczności naszą Parafiankę św.p. Zofię Kałamarską z Bieniewa, i Władysława Grzegorczyk z Dobrego Miasta Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Rozważanie na niedzielę

Łk 1,26-38 Jeśli chcesz przyjąć Zbawiciela najpierw musisz pojednać się z tym, którego nie trawisz, którego obraziłeś oczerniłeś i skrzywdziłeś. Ale żeby pojednać się z tym wzgardzonym, oczernionym, skrzywdzonym, najpierw musisz pojednać się z sobą. Często jest tak, że nie lubisz siebie. Spoglądasz we własne serce i dostrzegasz w nim szereg słabości: brak konsekwencji i odwagi, wygodnictwo, kompleksy, słabość w dziedzinie namiętności. To wystarczy, byś znienawidził samego siebie. I wkładasz ogromny wysiłek wiele, by swoje słabości ukryć, by uchodzić przed ludźmi za lepszego niż jesteś w rzeczywistości. To z kolei utwierdza cię że jesteś zakłamany za co jeszcze bardziej siebie nienawidzisz. Krąg jest zaklęty i nie widać z niego wyjścia. I nie zobaczysz dopóki nie pokochasz siebie razem ze swymi słabościami. Chodzi o akceptację siebie takim, jakim jesteś i jakim byłeś, bez względu na to, jaka była droga twego życia. To trudne przeżycie. Bo żeby przyjąć siebie z miłością, żeby przyjąć i
pokochać to że jesteś słaby, że jesteś złośliwy i zazdrosny, że nie lepszy od sąsiada na którego gadasz, na to wszystko często nie pozwala ci pycha. Ale jeśli tego nie zrobisz, jeśli nie pogodzisz się z sobą to nie pogodzisz się z bliźnim, jeśli nie pogodzisz się z bliźnim, jak przyjmiesz
Zbawiciela?


Intencje Mszalne – Bieniewo

Poniedziałek11:30+Zofia, Antoni i zm z rodz. Duda
Wtorek8:30Dziękczynna za otrzymane łaski oraz o Boże błog. w Rodzinie
Doroty i Leszka Ossowskich
11:30O Boże błog i potrzebne łaski dla Zofii i Micjała Maślanka z ok.
50 rocznicy ślubu
Środa–:–-brak Mszy św.-
Czwartek–:–-brak Mszy św.-
Piątek17:00Intencja wolna
Sobota16:00+Adam Ragin (4 mies.)
17:00+Eugeniusz Ossowski (4 rocz.)
Niedziela8:30+Janina Muszak, Adrian Szczepańczyk
Niedziela11:30W podziękowaniu za otrzymane łaski w minionym roku, oraz o Boże błog dla Dzieci i Wnuków w nadchodzącym roku – int od

Intencje Mszalne – Piotraszewo

Poniedziałek10:00+Michał, Mikołaj Borko- int od Pani Ewy Piwowarek
Wtorek10:00+Jan, Helena, Józef Kudosz
Środa–:–-brak Mszy św.-
Czwartek–:–-brak Mszy św.-
Piątek–:–-brak Mszy św.-
Sobota–:–-brak Mszy św.-
Niedziela10:00+Anna ( 20 rocz.) Włodziemierz Drozd

Kalendarz tygodnia

Nd. – 24.12 – Czwarta Niedziela Adwentu / Wigilia Bożego Narodzenia (F)
Pn. – 25.12 – Uroczystość Bożego Narodzenia (B)
Wt. – 26.12 – Święto św. Szczepana Pierwszego Męczennika (Cz)
Śr. – 27.12 – Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty (B)
Cz. – 28.12 – Święto świętych Młodzianków Męczenników (Cz)
Nd. – 31.12 – Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa (B)


SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA

BIENIEWOPIOTRASZEWO
braklZofia Orzeł,
Katarzyna Marmurowska

Humor Proboszcza

Mąż dzwoni do żony i od razu zadaje pytanie:

 • Kochanie, z czym była dzisiejsza zupa?
 • Z sekretnym składnikiem – Odpowiada żona.
 • To go wyjaw, bo lekarze nie wiedzą, co robić…