Ogłoszenia:

1. Przeżywamy dzisiaj Trzydziestą Niedziele Zwykłą, a także Ostatnią niedzielę Października, która umownie jest obchodzona jako Uroczystość Rocznicy Poświęcenia własnego kościoła.
  2. Już w najbliższą środę będziemy przeżywali Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w tym dniu w Bieniewie o godz. 8:30 i o godz. 12:00 z procesją i modlitwami na cmentarzu. W Piotraszewie o godz. 10:00 Msza św. z procesja i modlitwami na cmentarzu.
  3. W czwartek natomiast będziemy przeżywać dzień poświęcony w Kościele wszystkim zmarłym. W tym dniu w szczególny sposób modlimy się za zmarłych. W naszej parafii zostaną odprawione Msze św. za zmarłych z wyczytywaniem Wypominków Listopadowych: w Piotraszewie o 11:00, w Bieniewie o 9:00. Kartki wspominkowe powinniśmy złożyć do 1 listopada, natomiast kartki na wypominki roczne można natomiast donieść do końca obecnego roku.
  4. Msze św. wspominkowe w listopadzie w każdą środę w Piotraszewie o godz. 16.00, w Bieniewie o 18.00.
  5. W tym tygodniu Pierwszy Piątek Miesiąca. Odwiedziny chorych w godzinach przedpołudniowych.
  6. Za tydzień Pierwsza Niedziela Miesiąca. Na każdej mszy św. Nabożeństwo Adoracyjne.
  7. Dziękuję za ofiary na potrzeby parafii i utrzymanie cmentarzy.
  8. Dziękuję za w płaty na remont organów. (32.000zł)
  9. Jest nowy nr Gościa Niedzielnego.

Oktawa Uroczystości Wszystkich Świętych

Przez całą Oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych, tj. od 1 do 8 listopada, nawiedzając pobożnie cmentarz i modląc się za zmarłych, można uzyskać odpust zupełny jeden każdego dnia, i ofiarować go za jednego zmarłego.
Aby otrzymać odpust należy również spełnić zwykłe warunki:
♦ stan łaski uświęcającej (można odbyć spowiedź, aby uzyskać pewność),
♦ uczestnictwo w Eucharystii i przyjęcie Komunii Świętej,
♦ brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego,
♦ modlitwa w intencjach, w których modli się Ojciec Święty.

Rozważanie na niedzielę

Mt 22, 34-40
Pewien poddał się badaniom psychologicznym. Nie zapytał najpierw, czy lekarz, który będzie go badał, jest mądrym człowiekiem i. niestety trafił na lekarza jedynie wykształconego. Po zakończeniu badań psycholog powiedział, że ten młody
człowiek jest niezdolny do kochania. Takie słowa brzmią jak wyrok, a człowiek,
który otrzyma taki wyrok, traci sens życia, bo jak można żyć, będąc niezdolnym do
kochania. Nie można mieć nadziei na szczęście. Traci się jakikolwiek cel życiowy.
Cała wina leżała po stronie lekarza, który okazał się człowiekiem głupim. Nikt nie
ma prawa powiedzieć o drugim człowieku, że jest niezdolny do kochania. Prawdą
jest, że prawdziwie kochać nie jest rzeczą łatwą. Wielu z nas może myśli, że nie
potrafi kochać. Słowa Jezusa: Będziesz miłował, uważamy za nakaz i doznajemy
rozterki, ponieważ często nie zachowujemy tego przykazania. A czy myślałeś o
tym, że te słowa są obietnicą? Przyjdzie dzień, że będziesz kochał nie swoją siłą, ale
łaską Bożą. Nie bój się, że nie potrafisz kochać! Jezus obiecuje, że da ci tę siłę!
Panie, jest we mnie ogromne pragnienie miłości, które może być zaspokojone
jedynie przez Ciebie. Panie, wypełnij mnie Tobą, aby moc Twojej miłości rozlewała
się poza mnie i przeze mnie na wszystkich, których spotykam.

Poniedziałek18:00+Adam Ragin
Wtorek8:00intencja wolna
Środa8:30intencja wolna
12:00+Rafał Niski(5 rocz.), Barbara Baranowska (3 rocz.) – int. od Państwa Wydrzyńskich i Maślanków.
Czwartek9:00Za zmarłych polecanych modlitwie Kościoła w naszych Listoipadowych Wypominkach
Piątek17:00+Stefania Mirosz
Sobota8:00+ Renek Czerwiński ( 3 mies.)
Niedziela8:30+ Aleksander, Zofia, Stefan, Wiktor, Lubomiraz rodz. Grochal
Niedziela11:30+ Zmarli z rodz. Rafalik, Zięba i Gozdalskich

Poniedziałek–:–-brak Mszy św.-
Wtorek–:–-brak Mszy św.-
Środa11:00Anna Myszka (w 27 rocz. smierci), + Franciszek Myszka, + za zmarłych z rodziny Myszka – int. od Jana Myszka
Czwartek16:30Za zmarłych polecanych modlitwie Kościoła w naszych Listoipadowych Wypominkach
Piątek–:–-brak Mszy św.-
Sobota–:–-brak Mszy św.-
Niedziela10:00+ Krystyna Tunkiel ( 1 rocz.) – int od Koła Różańcowego

Nd. – 29.10 – Trzydziesta Niedziela Zwykła / Ostatnia Niedziela Października / Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła
Śr. – 01.11 – Uroczystość Wszystkich Świętych
Cz. – 02.11 –Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych / Dzień Zaduszny
Pt. – 03.11 –Pierwszy Piątek Miesiąca
Sb. – 04.11 – Wspomnienie św. Karola Boromeusza – biskupa (B)
Nd. – 05.11 – Trzydziesta Pierwsza Niedziela Zwykła

BIENIEWOPIOTRASZEWO
Anna Wychódzka,
Iwona Wychódzka

Pani poprosiła dzieci, żeby na lekcję techniki przynieśli jakieś medyczne
przedmioty. Julka przyniosła stetoskop, Krzyś ciśnieniomierz, a Hania
strzykawkę. Nagle do klasy wchodzi spóźniony Jasiu i ciągnie za sobą
respirator.

• Jasiu skąd go masz? – pyta zdziwiona nauczycielka.
  • Od dziadka.
  • A dziadek nic mnie mówił?
  • Nie. Powiedział tylko: „Eeeehhhhh…”