1. Przeżywamy dzisiaj Niedziele Trójcy Przenajświętszej. Dzisiaj także Uroczystość Pierwszej Komunii św. w Bieniewie podczas Mszy św. o godz. 10:00.
  1. Już w tym tygodniu będziemy przeżywali Uroczystość Bożego Ciała.
    Msze św. w tym dniu z Procesjami Eucharystycznymi: w Bieniewie o godz. 10:00, natomiast w Piotraszewie o godz. 12:00. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich parafian do licznego udziału.
    Bardzo proszę, aby dziewczynki zarówno te, które w tym roku przeżywały I Komunię św., ale także młodsze, bądź starsze sypały kwiatki. Dzieci, które w tym roku przeżywały I Komunię św. przybywają w ten dzień w odświętnych albach. Dzieci w Bieniewie, bardzo proszę o niesienie różańca.. Przygotowanie ołtarzy. Już tradycyjnie w Bieniewie przygotowują rodziny najbliżej mieszkające miejsca, gdzie ołtarz będzie się znajdował. Natomiast w Piotraszewie tradycyjnie przygotowują ołtarze mieszkańcy poszczególnych wiosek: Mawry – kapliczka przy Państwu Chomej, Gronowo – kapliczka w murze ogrodzenia kościelnego, Urbanowo – krzyż przykościelny, Piotraszewo – krzyż od strony wjazdu do wioski.
  2. Sprzątający w tym tygodniu sprzątają i przygotowują kościół przed Bożym Ciałem, a nie przed niedzielą.
  3. Zapraszam od wtorku na nabożeństwa czerwcowe. Będą one odprawiane: w Bieniewie i Piotraszewie bezpośrednio po mszy św.
  4. Dziękuję za ofiary na potrzeby parafii i utrzymanie cmentarzy.
  5. Dziękuję też Panu Jerzemu Hanusz za pomoc przy wymianie żarówek w Piotraszewie oraz rodzicom Dzieci I-wszo Komunijnych za zaangażowanie oraz wykoszenie terenu przy kościele i plebanii.
  6. Jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego i Mały Gość.

W najbliższy czwartek będziemy przeżywali Uroczystość Bożego Ciała.

Starajmy się przeżyć tak to święto, aby uczynić z niego naszą religijna manifestację wiary.
Zabierzmy ze sobą książeczki, aby włączyć się do wspólnego śpiewu.

ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE

1. Adam Piotr Radziński, kawaler zam. Bieniewo i Ewelina Małgorzata Stańczyk, panna zam. Lubomino. Zapowiedz 2.
  2. Damian Wiśniewski, kawaler zam. Piotraszewo i Natalia Walinowicz, panna zam. Wilczkowo. Zapowiedź 2.
  3. Kamil Faltynowski kawaler zam. Urbanowo i Patrycja Cierepska, panna zam. Urbanowo. Zapowiedź 1.

Poniedziałek17:00 Biały tydzień. O Boże Błog dla Martyny Szerszeń, Natana Zalewskiego i Michała Tuchewicza

17:00 Biały tydzień. O Boże Błog dla Lilianny Wydrzyńskiej, Wiktorii Godzieba i Michała Koźlik

18:00 Dziękczynna z prośbą o zdrowie i Boże blog dla Dzieci – int od Małgorzaty i Leszka Maciążek
Środa17:00 Biały tydzień. O Boże Błog dlaJakuba Giedrys, Huberta Witczak i Dominika Tobolskiego

10:00 Dziekczynna z prośbą o zdrowie i Boże błog. Oraz o Dary Ducha dla Matyldy Lisowskiej z okazji 18 urodzin i Olgierda z ok. 3 rocz. ur. – int. od rodziców: Iwony i Tomasza
Piątek17:00 Biały tydzień. O Boże Błog dlaMaji Lipka, Mikołaja Michalik i Michała Mięszały

18:00 Dziękczynna z prośbą o zdrowie Boże blog. dla Ks. Proboszcza w 16 rocz. święceń kapłańskich – int od Koła Różańcowego
Sobota17:00 +Edward, Henryka, Ryszard Sokół, Stanisław Szymoniak

8:30 +Halina(2 rocz.), Zygmunt (11 rocz.) Duda

10:00 O Boże Błog dla Dzieci – int. od Rodziców

Czwartek12:00 +Ryszard Gołąb (9mies.)
Piątek16:00 Dziękczynna z prośbą o zdrowie Boże blog. dla Ks. Proboszcza w 16 rocz. święceń kapłańskich – int. od Koła Różańcowego
Sobota-brak Mszy Św.-
Niedziela12:00 Wanda, Michał Gozdal, zm z rodziny Gozdal i Józwiak – int od Anny i Wacława Józwiak

Nd. -30.05 – Niedziela Trójcy Świętej / Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej
Pn. -31.05 – Święto Nawiedzenia NMP
Wt -01.06 – Wspomnienie św. Justyna Męczennika / Dzień Dziecka

Cz. – 03.06 – Uroczystość Bożego Ciała
Pt – 04.06 –Pierwszy Piątek Miesiąca
Sob. -05.06 – Wspomnienie
Nd. -03.06 – Dziewiąta niedziela Zwykła / Pierwsza niedziela Miesiąca

SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA 02.06.2021

Teresa Magdalena
Kowalczyk
Anna Sienkiewicz,
Magdalena Sienkiewicz

Jasiu przychodzi do mamy i pyta:

• Mamusiu, jak się robi syna? Na boczku czy na brzuszku?
  • Co to ma znaczyć, smarkaczu?! Co to za pytania? W twoim wieku?!
    Uciekaj mi stąd – zdenerwowała się mama.
    Jasiu poszedł więc do taty:
  • Tato, jak się robi syna? Na boczku czy na brzuszku?
  • Ja ci dam interesować się takimi rzeczami! Masz szlaban na
    komputer! Uciekaj mi stąd!
    Smutny Jasiu poszedł w końcu do dziadka:
  • Dziadku, jak się robi syna? Na boczku czy na brzuszku?
  • A żebym to ja pamiętał… Ale po co ci taka wiedza?
  • Bo ksiądz nas dzisiaj uczył żegnania się. I pamiętam, jak się robi „w
    imię Ojca”, ale nie pamiętam, czy Syna robiło się na brzuszku czy tak
    bardziej na boczku…