1. W dniu dzisiejszym przeżywamy trzecią Niedzielę Wielkiego Postu.
  2. Dzisiaj spotkanie z rodzicami dzieci które przystąpią w tym roku Pierwszy raz do Komunii św.
  3. W czasie wielkiego postu w szczególny sposób przeżywamy nabożeństwa Męki Pańskiej, Drogę Krzyżową w każdy piątek. Przypomnę, że Nabożeństwo Drogi Krzyżowej jest obowiązkowe dla
    dzieci Przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. i Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  4. Oczywiście zapraszam i zachęcam wszystkich do wspólnego udziału w tych nabożeństwach. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w tym tygodniu; w Piotraszewie o godz. 15:00, w Bieniewie o godz. 16:00.
  5. Dziś puszka przeznaczona na Ukrainę.
  6. Dziś spotkanie z młodzieżą przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  7. W Poniedziałek i sobotę z racji konieczności wyjazdu, nie będzie Mszy św.
  8. W każda Niedzielę Wielkiego Postu będziemy śpiewać Gorzkie Żale w Piotraszewie o godz. 10:00 i w Bieniewie o godz. 08:30.
  9. Dziękuję za ofiary na potrzeby parafii i utrzymanie cmentarzy.
  10. Dziękuje za ofiary na remont naszych organów.
  11. Jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.

Rozważanie na niedzielę

Jakkolwiek wygląda nasze życie, na jakiekolwiek bezdroża w nim schodzimy, Bóg nieustannie na nas czeka w miejscu, do którego prowadzą nas nasze pragnienia. Każdy z nas potrzebuje od czasu do czasu zaczerpnąć świeżej wody. On będzie wtedy czekał przy studni, aby się z nami spotkać. Być może znajdziemy czas, aby z Nim porozmawiać, nawet jeśli Go nie rozpoznamy. Tyle przecież ważnych rzeczy mamy na głowie – rodzina, praca, tętniący życiem świat… Tylko dlaczego co jakiś czas tak konsekwentnie wracamy, aby zaczerpnąć tej wody? On zawsze tam jest, czeka cierpliwie. Nie ocenia nas, choć mówi prawdę o nas samych i o naszym życiu. Nie musimy się Go obawiać. On też jest spragniony. Pragnie naszej miłości, nas samych na własność. Niech nasze kolejne spotkanie z Nim odmieni nasze życie tak, jak odmieniło życie Samarytanki.

Panie Jezu, Ty nigdy nas nie przekreślasz, bez względu na to, jak daleko odeszliśmy od Ciebie. Obmyj nas swoją wodą i zaspokój nasze pragnienie, którym jesteś Ty sam.

Wtorek17:00+Władysław Zyskowski
Środa17:00Intencja wolna
Czwartek17:00 Intencja wolna
Piątek16:00+Krzysztof Sikora, Edward Sikora -int od Marianny Sikory
Sobota-brak Mszy Św.-
Niedziela8:30

Grzegorz, Anastazja Tomaszewscy

O Boże Błog.dla Marii i Henryka w 50 rocz. ślubu
Jak przeżyć Wielki Post?

Czwartek-brak Mszy Św.-
Piątek16:00+Kazimierz Grzesiak (1 mies.)
Sobota-brak Mszy Św.-
Niedziela 10:00+Antoni Zalewski – int od Żony

Nd. – 12.03 – Trzecia Niedziela Wielkiego Postu

BIENIEWOPIOTRASZEWO
Barbara Kobus
Agnieszka Mroczkowska
Beata Graczyk
Daria Graczyk

Brat Jan wstąpił do zakonu mnichów milczących. Już na wejściu przeor zakonu
powiedział:

• Witamy cię w naszych progach. Możesz robić w zasadzie co ci się podoba, ale nie
    możesz się odzywać, chyba że ja ci na to pozwolę.
    Po 5 latach przeor przychodzi do Jana i mówi:
  • Bracie Janie, dziś 5 rocznica twojego przyjścia do nas, więc możesz powiedzieć 2
    słowa.
  • Niewygodne łóżko.
  • Dobrze, rozumiem, zajmiemy się tym.
    Wymienili mu łóżko na wygodniejsze. Znów minęło 5 lat i znów przychodzi przeor:
  • Bracie Janie, dziś 10 rocznica twojego przyjścia do nas, możesz powiedzieć 2 słowa.
  • Zimne jedzenie.
  • Dobrze, rozumiem, zajmiemy się tym.
    Zaczął dostawać ciepłe żarcie.
    Po kolejnych 5 latach przeor przychodzi i mówi:
  • Dziś mija 15 lat od kiedy postanowiłeś być z nami, możesz powiedzieć 2 słowa.
  • Chcę odejść.
    A przeor na to, smutnie kiwając głową:
  • Wiedziałem, że tak się to skończy. Od samego początku tylko narzekałeś i
    narzekałeś…