1. W dniu dzisiejszym przeżywamy czwartą Niedzielę Wielkiego Postu, zwaną niedzielą radości, czyli Lætáre. To jedna z dwóch niedziel w roku, kiedy można założyć szaty liturgiczne koloru różowego.
  2. W czasie wielkiego postu w szczególny sposób przeżywamy nabożeństwa Męki Pańskiej, Drogę Krzyżową w każdy piątek. Przypomnę, że Nabożeństwo Drogi Krzyżowej jest obowiązkowe dla
    dzieci Przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. i Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  3. Oczywiście zapraszam i zachęcam wszystkich do wspólnego udziału w tych nabożeństwach. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w tym tygodniu; w Piotraszewie o godz. 16:00 w Bieniewie o godz. 17:00.
  4. Dziś puszka Caritas przeznaczona na Ukrainę.
  5. W Poniedziałek z racji konieczności wyjazdu, nie będzie Mszy św.
  6. W każda Niedzielę Wielkiego Postu śpiewamy Gorzkie Żale. w Piotraszewie i w Bieniewie o godz. 08:30.
  7. Dziękuję za ofiary na potrzeby parafii i utrzymanie cmentarzy.
  8. Dziękuje za ofiary na remont naszych organów.
  9. Jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.

Rozważanie na niedzielę

Łatwo skoncentrować się jedynie na fakcie uzdrowienia niewidomego od urodzenia i przeoczyć to, co jest dużo ważniejsze. Otóż uzdrowienie to jest jedynie wstępem do tego, co jest sednem działania Jezusa. On pragnie każdemu z nas otworzyć oczy tak, abyśmy byli w stanie dostrzec, kim On jest, i odkryć Jego prawdziwą naturę i posłannictwo. Niewidomemu się to udaje. Na samym początku widzi w Nim zwyczajnego człowieka (Człowiek, którego nazywają Jezusem, zrobił błoto [i] nałożył na moje oczy), a następnie wyznaje: On jest prorokiem, i zostaje Jego uczniem (Może i wy chcecie zostać Jego uczniami?). Na koniec oddaje Mu pokłon, uznając w Nim Syna Człowieczego. Tak więc od duchowej ślepoty stopniowo doprowadzony zostaje do światła wiary. Każdy z nas musi przejść podobny proces duchowego oświecenia. Prośmy więc Boga, aby otworzył nasze oczy.

Panie, Ty jesteś światłością świata. Otwórz nasze oczy, abyśmy mogli ujrzeć Twoje światło, i prowadź nas ku pełniejszemu poznaniu Ciebie.

Rekolekcje Parafialne odbędą się w piątek i w sobotę 31 marca i 1 kwietnia. Więcej informacji pojawi się w przyszłym tygodniu, ale już teraz serdecznie zapraszam.

Wtorek7:30Intencja wolna
Środa17:00Intencja wolna
Czwartek17:00 Intencja wolna
Piątek17:00Intencja wolna
Sobota6:30O uzdrowienie Piotra i Rafała
Niedziela8:30

+Monika, Bronisław, Wacław, Roman

+Stefania Tuzik
Jak przeżyć Wielki Post?

Czwartek-brak Mszy Św.-
Piątek16:00+Wacław Jóżwiak (4 mies.)
Sobota16:00+Stanisława(6 rocz.), Konstanty(17 rocz.) Pieślak – int od Haliny Gołąb
Niedziela 10:00+Zm. z Rodzin Jabłońskich, Orzeł, Górskich

Nd. – 19.03 – Czwarta Niedziela Wielkiego Postu
Pn. – 20.03 – Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP
Sob. – 25.03 – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego
Nd. – 26.03 – Piąta Niedziela Wielkiego Postu

BIENIEWOPIOTRASZEWO
Anna, Alicja MaciejewskaPaulina, Irena
Niemczynowicz

Przychodzi rabin do księdza i mówi:

• Słuchaj, mam świetny pomysł – jak się najeść za darmo w dobrej restauracji.
  • No to mów szybko co trzeba zrobić – odpowiada ksiądz.
  • Zamawiasz co chcesz, a potem czekasz aż zaczną zamykać restaurację i jak
    podchodzi kelner mówisz, że już płaciłeś jego koledze, który już wyszedł.
    Następnego dnia poszli do restauracji. Zamówili wszystkie najwykwintniejsze
    i najdroższe potrawy i czekają, aż zaczną zamykać. Zbliża się godzina
    zamknięcia. Podchodzi kelner i przynosi im rachunek.
  • Ale my już płaciliśmy pana koledze, który już wyszedł… – mówi rabin.
  • I do tej pory czekamy na resztę… – dodaje ksiądz…