Ogłoszenia Parafialne

  1. Przeżywamy dzisiaj Siódmą Niedzielę Wielkanocną, a także Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Uroczystość ta ze względów duszpasterskich jest przeniesiona z minionego czwartku (Chrystus wstępuje do nieba w 40 dniu po swoim zmartwychwstaniu) na niedzielę, po ta aby dać możliwość uczestniczenia w tym święcie większej liczbie wiernych.
  2. Z racji konieczności wyjazdu Msza św. z Litanią w środę o godz. 9.00.
  3. W ubiegłym tygodniu, spotkaliśmy się z Rodzicami dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii Św. ustaliliśmy, że I Komunia w Piotraszewie będzie 28 czerwca o godz.13.00 a w Bieniewie 26 lipca również o godz.13.00.
  4. Proszę Rodziców o to by byli obecni wraz z Dziećmi na Mszach św. niedzielnych.
  5. Drodzy Kandydaci do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, chciałem Was poinformować, że to nie jest sakrament konieczny do zbawienia i powiedziałem też, że jest rok łaski w parafii, jednak gdy Was nie będę widział w Kościele, to chyba jest oczywiste, że do Sakramentu nie będziecie dopuszczeni.
  6. W tym tygodniu przypada Dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwie o naszych Mamach, prośmy o Boże Błog. dla żyjących i radość Nieba dla tych, które odeszły.
  7. Bardzo dziękuję za skoszenie trawy, przy kościele i na cmentarzu w Piotraszewie. Może za miesiąc skoszą trawę przedstawiciele Gronowa, a w kolejnym miesiącu Urbanowa i Mawr. Raz w miesiącu myślę, że wystarczy.
  8. Za tydzień będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha Św., która kończy okres wielkanocny, z racji tego proszę rodziców(Ojców) Dzieci I-wszo Komunijnych o dostarczenie w sobotę brzózek pod Kościoły w Bieniewie i Piotraszewie.
  9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest nowy nr Gościa Niedzielnego, oraz Mały Gość.

Intencje Mszalne – Bieniewo

Poniedziałek18:00 +Marek Skrętkowski
Wtorek

18:00 Dziekczynna z prośba o Boże błog. potrzebne łaski dla Heleny Szloser. A także z Zm. Zofię Ossowską(z ok. dnia Matki) – int. od Doroty i Piotra Plopa
Środa9:00 Intencja wolna
Czwartek

18:00 Intencja wolna
Piątek18:00 +Natalia Cycyk(1 rocz.)
Sobota16:00 +Grzegorz Kalamarski(2 mies.)

17:00 +Aleksy, Zofia Sikora, Władysław Pacek

18:00 +Stanisław Melnik, Władysław Fesio, Wacław Boguszewicz
Niedziela

 8:30 Roman, Jan, Józefa i zm. z rodziny Mastalerz – int. od Barbary i Jana Wydrzyńskich

12:00 Dziekczynna z prośbą o Boże błog. dla Józefy z ok. 83 rocz. urodzin oraz o potrzebne łaski dla Rodziny


Intencje Mszalne – Piotraszewo

Poniedziałek
Wtorek
Środa
Czwartek
Piątek
Sobota
Niedziela10:30 +Julianna, Władysław, Zuzanna, Stanisław z rodz. Bogusz

Intencje Mszalne – Urbanowo


Piątek17:00 +Mieczysław Marchlewski, Bożena Rabczuk, Michał, Petronella, Katarzyna Kotek

Kalendarz tygodnia

Nd. – 24.05 – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
Wt. – 26.05 – Wspomnienie św. Filipa Nerii prezbitera
Pt. – 29.06 – Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.
Sb. – 30.05 – Wigilia Zesłania Ducha św.
Nd. – 31.05 – Niedziela Zesłania Ducha św.


SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA 30.05

Piotraszewo:

Anna Zalewska

Irena Szydłowska

Bieniewo:

Teresa i Magdalena Kowalczyk


Patron tygodnia