Ogłoszenia:

1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego.
  2. W tym tygodniu spotkania z Rodzicami Dzieci z Piotraszewa, które w tym roku Pierwszy raz przystąpią do Komunii Św.
  3. Zapraszam na nabożeństwa majowe. W Bieniewie i Piotraszewie bezpośrednio po mszy św. W Wolnicy o godz. 19.00
  4. Za tydzień będziemy przeżywać Uroczystość I Komunii św. w Piotraszewie o godz. 11.30
  5. W przyszłą niedzielę z racji Komunii św. jednorazowa zmiana porządku Mszy św. W Bieniewie zapraszam na godz. 8.30 i 10.00
  6. Nabożeństwo pokutne i spowiedź dzieci w Piątek o godz. 18.00
  7. W przyszłą niedzielę przypada 28, a więc pora naszej Parafii na Nieustający Różaniec. Proszę pamiętać o swoich godzinach.
  8. Dziękuję za ofiary na potrzeby parafii i utrzymanie cmentarzy.
  9. Dziękuję za ofiary na remont naszych organów (20.200zł).
  10. Jest nowy nr Gościa Niedzielnego.
  11. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki św. Patronów.

Za tydzień Uroczystość Pierwszej Komunii św. w Piotraszewie.
Siedmioro dzieci, mieszkańców Urbanowa, Piotraszewa i Gronowa po raz pierwszy przystąpi do Stołu Pańskiego i przyjmie Chrystusa do swojego serca. Uroczystość Pierwszej Komunii św. nie jest tylko uroczystością tych dzieci i ich najbliższych rodzin, ale jest uroczystością całej wspólnoty. Z tej racji bardzo proszę o liczny udział w tych uroczystościach, a także o modlitwę w intencji tych dzieci i ich rodzin. W
związku z tą uroczystością Msza św. w Piotraszewie za tydzień w niedzielę, 21 maja będzie wyjątkowo
odprawiona wcześniej niż zwykle, a więc o godz. 11:00.

Rozważanie na niedzielę

Mt 28, 16-20

Na Górze Wniebowstąpienia kończy się ziemska przygoda apostołów z Jezusem. Poszli oni za Jego wezwaniem, ale to, co widzieli i co słyszeli niejednokrotnie wychodziło daleko poza ich najśmielsze wyobrażenia, co obnażało ograniczenia ich wiary. Ta postawa nie opuściła ich nawet po zmartwychwstaniu Pana. Najbardziej znany jest przypadek „niewiernego” Tomasza. Ale w dzisiejszej Ewangelii czytamy, że wątpił nie tylko Tomasz. Ale mimo to, Jezus przed swoim odejściem do domu Ojca powierza im najważniejszą misję – głoszenia Ewangelii. Od tej chwili będą oni zmuszeni kontynuować Jego misję bez Jego fizycznej obecności. To oni będą za nią odpowiedzialni. Stają się dojrzałymi apostołami. Jezus jednak nie pozostawi ich „swojemu losowi”. Zapewnia ich o swojej obecności: „Oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”

Wtorek17:00Intencja wolna
Środa17:00+Janina Muszak (2 mies.)
Czwartek17:00+Marek Skrętkowski
Piątek17:00+Eugenia Ruszczyk – int od Dzieci
Sobota17:00O Boże błog. dla Dzieci z rodz. Łosko i Maliszewskich
Niedziela8:30

Zaj. Państwo Godzieba

O Boże Błog dla Dzieci – int. od Rodziców.

Wtorek16:00+Kazimierz Grzesiak (3 mies.)
Czwartek-brak Mszy Św.-
Piątek16:00+Stanisława, Konstanty Pieślak, Stanisława, Wacław Bryżys, Adam Chomej
Sobota16:00+Henryka, Alfons Jackiewicz, Jan Kitkowski
Niedziela11:00I Komunia św.

Nd. – 21.05 – Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego
Śr. – 24.05 – Wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych
Pt. -26.05 – Wspomnienie św. Filipa Nereusza
Nd. -28.05 – Niedziela Zesłania Ducha Świętego

BIENIEWOPIOTRASZEWO
Elżbieta Lipka
Maria Lipka
Rodzice Dzieci
Pierwszokomunijnych

Znaną malarkę Marię Corelli zapytano kiedyś, dlaczego nie wyszła za mąż.

• Nie widziałam potrzeby. Niczego mi w domu nie brakuje. Rano pies szczeka,
    w południe papuga klnie, a wieczorem kot zawsze wraca późno do domu.