1. Przeżywamy dzisiaj Niedziele Trójcy Przenajświętszej.
  2. W dzisiejszą Niedzielę uroczystość I Komunii Św. w naszej Parafii w Piotraszewie o godz. 10.00, w Bieniewie o 12.00.
  3. Już w tym tygodniu będziemy przeżywali Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w tym dniu z Procesjami Eucharystycznymi: w Bieniewie o godz. 9:00, natomiast w Piotraszewie o godz. 11:00. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich parafian do licznego udziału. Bardzo proszę, aby dziewczynki zarówno młodsze, jak i starsze sypały kwiatki. Chłopcy, oraz te dziewczynki, które nie będą sypały kwiatków: w Bieniewie niosły różaniec, natomiast w Piotraszewie poduszki. Przygotowanie ołtarzy. Już tradycyjnie w Bieniewie przygotowują rodziny najbliżej mieszkające miejsca, gdzie ołtarz będzie się znajdował. Natomiast w Piotraszewie tradycyjnie przygotowują ołtarze mieszkańcy poszczególnych wiosek: Mawry – kapliczka przy państwie Chomej, Gronowo – kapliczka w murze ogrodzenia kościelnego, Urbanowo – krzyż przykościelny, Piotraszewo – krzyż od strony wjazdu do wioski.
  4. Bardzo proszę o sprzątniecie naszych świątyń przed Uroczystością Bożego Ciała.
  5. Dziękuję za wykoszenie trawy na cmentarzach.
  6. Dziękuję za ofiary na potrzeby parafii i utrzymanie cmentarzy.
  7. Jest do nabycia w zakrystii nowy Gość Niedzielny i nowy Mały Gość

W najbliższy czwartek będziemy przeżywali Uroczystość Bożego Ciała. Zapraszam do jak najliczniejszego udziału. Starajmy się przeżyć tak to święto, aby uczynić z niego naszą religijna manifestację wiary, a nie spacer. Zabierzmy ze sobą książeczki, aby włączyć się do wspólnego śpiewu. Starajmy się w szczególności sposób zaangażować dzieci i młodzież do czynnego w niej udziału


Intencje Mszalne – Bieniewo

Poniedziałek16:00 +Zenon Kowalski (1 mies.)

17:00 Biały Tydzień
Wtorek

18:00 Biały Tydzień
Środa17:00 O Boże błog. dla Córki Jolanty z ok. imienin

18:00 Biały Tydzień
Czwartek
09:00 Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, Boże błog oraz opiekę Matki Bożej dla MatyldyLisowskiej (z okazji 19 urodzin) i dla Olgierda Lisowskich (z okazji jego 4 urodzin) – int. od rodziców:
Iwony i Tomasza Lisowskich
Piątek18:00 Biały Tydzień
Sobota17:00 +Marianna Michał Maślanka i zm z rodz.

18:00 +Bolesław Furmański
Niedziela

8:30 Stefan Muszak, Adrian, Wiesław Szczepańczyk

11:30 O Potrzebne łaski?

Intencje Mszalne – Piotraszewo

Poniedziałek17:00 Biały tydzień
Wtorek16:00 +Jan, Maria, Irena i Zdzisław (38 rocz.), Barbara, Kazimierz
Brzozowscy, Anna i Jan Szałejko – int od Jadwigi

17:00 Biały Tydzień
Środa16:00 Biały Tydzień
Czwartek11:00 O Zdrowie i Boże błog. dla Krystyny Borys i Jej Dzieci z rodzinami.
Piątek17:00 Biały Tydzień
Sobota-brak Mszy Św.-
Niedziela 10:00 Wypominkowa Wypopminków Rocznych

Kalendarz tygodnia

Nd. -12.06 – Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego / Uroczystość Najświętszej Trójcy
Pn -13.06 – Wspomnienie św. Antoniego z Padwy
Śr. -14.06 – Wspomnienie Bł. Michała Kozala
Cz. -16.06 – Uroczystość Najświętszego Ciała i krwi Chrystusa / Uroczystość Bożego Ciała
Pt. – 17.06 – Wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego zak.
Nd. -19.06 – Dwunasta Niedziela Zwykła

SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA 15.06.2022

Bieniewo:Piotraszewo:
Teresa Magdalena KowalczykCelina Grzesiak,
Małgorzata Krawczyk

Humor Proboszcza