Kim jesteśmy

Adres naszej strony internetowej to: http://parafiabieniewo.pl.

Jakie dane osobiste zbieramy i dlaczego je zbieramy

Komentarze

Kiedy odwiedzający witrynę zostawia komentarz, zbieramy dane widoczne w formularzu komentowania, jak i adres IP odwiedzającego oraz podpis jego przeglądarki jako pomoc przy wykrywaniu spamu.

Zanonimizowany ciąg znaków stworzony na podstawie twojego adresu email (tak zwany hash) może zostać przesłany do usługi Gravatar w celu sprawdzenia czy jej używasz. Polityka prywatności usługi Gravatar jest dostępna tutaj: https://automattic.com/privacy/. Po zatwierdzeniu komentarza twój obrazek profilowy jest widoczny publicznie w kontekście twojego komentarza.

Media

Jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem i wgrywasz na witrynę obrazki, powinieneś unikać przesyłania obrazków z tagami EXIF lokalizacji. Odwiedzający stronę mogą pobrać i odczytać pełne dane lokalizacyjne z obrazków w witrynie.

Formularze kontaktowe

Ciasteczka

Jeśli zostawisz na naszej witrynie komentarz, będziesz mógł wybrać opcję zapisu twojej nazwy, adresu email i adresu strony internetowej w ciasteczkach, dzięki którym podczas pisania kolejnych komentarzy powyższe informacje będą już dogodnie uzupełnione. Te ciasteczka wygasają po roku.

Jeśli odwiedzisz stronę logowania, utworzymy tymczasowe ciasteczko na potrzeby sprawdzenia czy twoja przeglądarka akceptuje ciasteczka. To ciasteczko nie zawiera żadnych danych osobistych i zostanie wyrzucone, kiedy zamkniesz przeglądarkę.

Podczas logowania tworzymy dodatkowo kilka ciasteczek potrzebnych do zapisu twoich informacji logowania oraz wybranych opcji ekranu. Ciasteczka logowania wygasają po dwóch dniach, a opcji ekranu po roku. Jeśli zaznaczysz opcję „Pamiętaj mnie”, logowanie wygaśnie po dwóch tygodniach. Jeśli wylogujesz się ze swojego konta, ciasteczka logowania zostaną usunięte.

Jeśli zmodyfikujesz albo opublikujesz artykuł, w twojej przeglądarce zostanie zapisane dodatkowe ciasteczko. To ciasteczko nie zawiera żadnych danych osobistych, wskazując po prostu na identyfikator przed chwilą edytowanego artykułu. Wygasa ono po 1 dniu.

Osadzone treści z innych witryn

Artykuły na tej witrynie mogą zawierać osadzone treści (np. filmy, obrazki, artykuły itp.). Osadzone treści z innych witryn zachowują się analogicznie do tego, jakby użytkownik odwiedził bezpośrednio konkretną witrynę.

Witryny mogą zbierać informacje o tobie, używać ciasteczek, dołączać dodatkowe, zewnętrzne systemy śledzenia i monitorować twoje interakcje z osadzonym materiałem, włączając w to śledzenie twoich interakcji z osadzonym materiałem jeśli posiadasz konto i jesteś zalogowany w tamtej witrynie.

Analiza statystyk

Z kim dzielimy się danymi

Jeśli zażądasz zresetowania hasła, twój adres IP zostanie dołączony do wysyłanej wiadomości.

Jak długo przechowujemy twoje dane

Jeśli zostawisz komentarz, jego treść i metadane będą przechowywane przez czas nieokreślony. Dzięki temu jesteśmy w stanie rozpoznawać i zatwierdzać kolejne komentarze automatycznie, bez wysyłania ich do każdorazowej moderacji.

Dla użytkowników którzy zarejestrowali się na naszej stronie internetowej (jeśli tacy są), przechowujemy również informacje osobiste wprowadzone w profilu. Każdy użytkownik może dokonać wglądu, korekty albo skasować swoje informacje osobiste w dowolnej chwili (nie licząc nazwy użytkownika, której nie można zmienić). Administratorzy strony również mogą przeglądać i modyfikować te informacje.

Jakie masz prawa do swoich danych

Jeśli masz konto użytkownika albo dodałeś komentarze w tej witrynie, możesz zażądać dostarczenia pliku z wyeksportowanym kompletem twoich danych osobistych będących w naszym posiadaniu, w tym całość tych dostarczonych przez ciebie. Możesz również zażądać usunięcia przez nas całości twoich danych osobistych w naszym posiadaniu. Nie dotyczy to żadnych danych które jesteśmy zobligowani zachować ze względów administracyjnych, prawnych albo bezpieczeństwa.

Gdzie przesyłamy dane

Komentarze gości mogą być sprawdzane za pomocą automatycznej usługi wykrywania spamu.

Klauzula informacyjna

 1. Administratorem Państwa danych jest Parafia Świętej Marii Magdaleny w Bieniewie,
 2. Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu: wykonywania umów sprzedaży naszych towarów lub usług, weryfikacji wiarygodności płatniczej, ustalenia, obrony i dochodzenia roszczeń, marketingu bezpośredniego własnych produktów lub usług
 3. Podstawa prawna przetwarzania danych osobowych: Państwa dane osobowe są przez nas przetwarzane na podstawie
  a) art. 6 ust. 1 lit. B RODO, tzn: przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy,
  b) art. 6 ust. 1 lit. C RODO tzn: przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na Administratorze, są to np. przepisy prawa, które wymagają od nas przetwarzania dla celów podatkowych i rachunkowych,
  c) art. 6 ust. 1 lit. F RODO tzn: przetwarzanie jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez Administratora lub przez osobę trzecią, jest to np: egzekwowanie należności, marketing naszych produktów lub usług.
 4. Państwa dane osobowe mogą być przekazywane odbiorcom oraz stronom trzecim, aby realizować cele wymienione w pkt. 3 w zakresie, w jakim są one niezbędne do wykonania zadań zleconych przez Administratora danych, jeżeli wymaga tego przepis prawa lub jeżeli Administrator posiada inną podstawę prawną. Państwa dane osobowe mogą być przekazywane: uprawnionym organom oraz biurom informacji gospodarczej, jak również – w razie potrzeby – instytucjom zajmującym się dochodzeniem należności; dostawcom usług kurierskich lub pocztowych; firmom transportowym lub spedytorskim; dostawcom systemów informatycznych i usług IT; podmiotom świadczącym na rzecz Administratora usługi niezbędne do wykonania zawieranej z Państwem umowy w tym usługi prawne; bankom w zakresie realizacji płatności; zewnętrznej księgowości; innym osobom w ramach Państwa organizacji.
 5. Administrator nie przekazuje danych osobowych poza Unię Europejską i Europejski Obszar Gospodarczy.
 6. Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji celu do którego były podane Państwa dane. W szczególności będą one przetwarzane przez okres ważności oferty lub trwania umowy, lecz nie dłużej niż przez okres trwania umowy, a w przypadku wyrażenia zgody – do czasu wycofania zgody. Okres przetwarzania danych osobowych może zostać każdorazowo przedłużony o okres przedawnienia roszczeń, jeżeli przetwarzanie danych osobowych będzie niezbędne dla dochodzenia ewentualnych roszczeń lub obrony przed takimi roszczeniami przez Administratora. Po tym okresie dane będą przetwarzane jedynie w zakresie i przez czas wymagany przepisami
  prawa, w tym przepisami prawa podatkowego i rachunkowego.
 7. Przysługuje Państwu prawo dostępu do własnych danych osobowych (informację o danych, kopie danych); sprostowania danych, usunięcia danych (w przypadku bezpodstawnego przetwarzania); ograniczenia przetwarzania (wstrzymanie operacji na danych lub nieusuwanie danych – stosownie do złożonego wniosku); przeniesienia danych do
  innego Administratora danych. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Państwa danych osobowych jest art.6 ust. 1 lit.f RODO, przysługuje Państwu prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Państwa danych osobowych w szczególności na potrzeby marketingu naszych produktów lub usług.
 8. Mają Państwo prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, zajmującego się ochroną danych osobowych.
 9. Podanie danych osobowych jest dobrowolne w przypadku marketingu naszych produktów lub usług. Podanie danych osobowych w przypadku zawarcia umowy sprzedaży naszych produktów lub usług jest dobrowolne, ale niezbędne dla realizacji zamówienia, zawarcia umowy sprzedaży, wydania towaru/ usługi lub faktury.
 10. Państwa dane osobowe nie będą podlegały profilowaniu.