1. W dniu dzisiejszym przeżywamy Niedzielę Męki Pańskiej, zwaną też Niedzielą Palmową. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. Procesja z palmami w Piotraszewie o godz. 10.00 w Bieniewie o 11.30. Przed procesją o 10.00 i 11.30 gromadzimy się przed główną nawą kościoła.
  2. Dziś ostatni raz śpiewamy Gorzkie Żale a w Piątek ostatnia Droga Krzyżowa.
  3. Rozpoczynamy też Wielki Tydzień. Dla każdego chrześcijanina to najważniejszy czas, bo upamiętniamy wtedy najważniejsze tajemnice naszej wiary.
  4. Zapraszam i zachęcam wszystkich do wspólnego udziału w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia. W czwartek Msza Św. Wieczerzy Pańskiej w Piotraszewie o godz. 17.00 w Bieniewie o 19.00 W Wielki Piątek Droga Krzyżowa i Nabożeństwo Męki Pańskiej w Piotraszewie o godz. 17.00 w Bieniewie o 19.00 W Wielką Sobotę Liturgia Paschalna w Bieniewie o godz. 19.00 w Piotraszewie o godz. 23.00 w połączeniu z Procesją Rezurekcyjną. W Niedzielę Zmartwychwstania Msza św. Rezurekcyjna w Bieniewie o godz. 6.00. i Msza św. o godz. 11.30. W Piotraszewie Msza św. o godz. 10.00.
  5. W piątek i w sobotę przeżywaliśmy nasze parafialne rekolekcje. Z całego serca dziękuję Wszystkim za pomoc. Dziękuję za ofiary, za pyszne dania i za Waszą obecność.
  6. W Wielki Piątek odwiedzę chorych w godzinach przedpołudniowych.
  7. W sobotę czuwanie adoracyjne przy Grobie Pańskim oraz poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny.
  8. Dziękuję za ofiary na potrzeby parafii i utrzymanie cmentarzy.
  9. Dziękuje za ofiary na remont naszych organów. (17200zł)
  10. Dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Bożego.
  11. Jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.
  12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności nasze Parafianki św.p. Janinę Gołębiewską i św.p. Janinę Muszak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Adoracja przy Grobie w Bieniewie: Wielki Piątek i Wielka Sobota

Godz. 10:00 – 11:00 Hajduczenia Teresa, Kuligowska Halina
Godz. 11:00 – 12:00 Rafalik Zofia, Sikora Marianna., Wydrzyńska Barbara, Wydrzyńska Kornelia

Godz. 12:00 – 13:00 Szczepańczyk Wiesława, Ossowska Dorota,
Godz. 13:00 – 14:00 Kułakowska Regina, Dąbrowska Alicja, Gołąb Marta, Koźlik Franciszka.

Godz. 14:00 – 15:00 Lipka Maria, Zabielska Wiktoria, Rutkowska Teresa
Godz. 15:00 – 16:00 Piórek Sylwia, Dąbrowska Ewa.
Godz. 16:00 – 17:00 Maciążek Jadwiga, Szczepańczyk Genowefa, Maciejewska Halina.

Godz. 17:00 – 18:00 Sikora Bożena, Tomaszewska Maria, Hajduczenia Urszula

Zapraszam wszystkich na krótką chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu

Poświęcenie Pokarmów w Wielką Sobotę

• Bieniewo – godz. 10:00,
  • Różyn – godz. 10:20,
  • Gronowo – godz. 10:40
  • Piotraszewo – godz. 11:00,
  • Urbanowo – godz.11:20,
  • Mawry – godz. 11:40
  • Wolnica – godz. 12:00

Rozważanie na niedzielę

Mt 21, 1-11

Ile mi dacie, jeśli wam Go wydam? – pyta Judasz tych, którzy nastawali na życie Jezusa. Udało mu się zarobić trzydzieści srebrników. Za tyle sprzedał swojego Mistrza. A jaka jest nasza cena? Za ile wyrzekamy się Jezusa? Co sprawia, że opuszczamy Go, aby ucieszyć się tym, za co Go wydaliśmy? Czy przynajmniej po jakimś czasie, wcześniej lub później, być może nawet po wielu latach potrafimy się zreflektować, i tak jak Judasz zawołać: Zgrzeszyłem, gdyż wydałem niewinnego, czy raczej nie pozwalamy, aby jakieś staromodne wyrzuty sumienia zakłócały ten komfort, który przecież tak bardzo nam się należy, i burzyły święty spokój naszego życia? Zdrajca wcale nie był jeden, on nie był sam. Każdy z nas wielokrotnie zdradził Mistrza i pewnie jeszcze nie raz to uczyni. Im szybciej sobie to uświadomimy i się do tego przyznamy, tym wcześniej wydamy owoc nawrócenia.

Panie Jezu, Ty jesteś wierny w swojej miłości do nas pomimo naszej niewierności. Niech Twoja Krew obmyje nas, abyśmy wydali w naszym życiu owoc nawrócenia.

Zdjęcie: Palma w Kościele w Piotraszewie wykonana przez Koło Gospodyń Wiejskich

Wtorek17:00intencja wolna
Środa17:00+Józef Mirosz
Czwartek19:00+Zenon Kowalski
Piątek19:00Nabożeństwo
Sobota19:00+Janina Eugeniusz, Mieczysław Leokadia, Jan Zabielscy, Marianna, Stefan Błaszkiewicz
Niedziela6:00

Intencja wolna

+Dymitr, Mikołaj Buszowieccy

Czwartek17:00intencja wolna
Piątek17:00Nabożeństwo
Sobota23:00+Maria Ziółkowska (2 rocz. od Męża)
Niedziela 10:00intencja wolna

Nd. – 02.04 – Niedziela Męki Pańskiej
Czw. -06.04 – Wielki Czwartek
Pt. – 07.04 – Wielki Piątek
Sob. – 08.04 – Wielka Sobota
Nd. – 09.04 – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

BIENIEWOPIOTRASZEWO
Rodzice Dzieci I KomunijnychRodzice Dzieci I Komunijnych

Pewien człowiek postanowił, że chce być członkiem kościoła, znanego ze swojej
ekskluzywności. Poinformował o tym pastora tego zboru, który chcąc odwieść go od tego
zamiaru, powiedział mu, by uważniej modlił się o boskie prowadzenie. Następnego dnia
mężczyzna powiedział pastorowi: „Pastorze, modliłem się i Bóg mnie spytał, do którego
kościoła chce się przyłączyć. Kiedy mu powiedziałem, że chodzi o twój, On roześmiał się
i powiedział: Nie dostaniesz się tam. Ja sam próbuję od 10 lat i nic z tego nie wychodzi.”

Video rozważania