1. Przeżywamy dzisiaj Ostatnią Niedzielę Roku Kościelnego obchodzoną w Kościele jako Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Oddajemy cześć Chrystusowi, który jest naszym Królem i Panem Wszechświata.
 2. Za tydzień Pierwszą Niedzielą Adwentu rozpoczynamy Nowy Rok Kościelny, a także nowy Okres liturgiczny Adwent. Jest on czasem radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa Pana. Przez nasze modlitwy, udział we Mszy św. niedzielnej, a także udział w rekolekcjach i spowiedzi świętej adwentowej będziemy starali się dobrze przygotować do tych radosnych świąt.
 3. Od wtorku do czwartku nie będzie mnie w parafii, w sprawach pilnych proszę dzwonić na komórkę.
 4. Msze św. wspominkowe w najbliższym tygodniu zostaną odprawione w piątek, w Piotraszewie o 16 a w Bieniewie o 18.
 5. We wtorek i środę z racji konieczności wyjazdu, nie będzie Mszy św.
 6. Również za tydzień Nabożeństwo Adoracyjne.
 7. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych na przyszły rok.
 8. Za tydzień będzie tez można nabyć opłatki świece i kalendarze.
 9. Ks. Tomasz zaprasza we wtorek do Bażyn na Mszę św. i Nabożeństwo przy relikwiach św. Jana Pawła II
 10. Dziękuję za ofiary na potrzeby parafii, utrzymanie cmentarzy i remont organów.
 11. Osoby, z poza parafii, które mają zmarłych pochowanych na cmentarzach w Piotraszewie i w Bieniewie a od ponad 20 lat a nie uiszczały corocznych opłat za wywóz śmieci i utrzymanie proszę o kontakt ze mną.
 12. Jest do nabycia nowy Numer Gościa Niedzielnego, nowy Mały Gość.
 13. Wczoraj odszedł do wieczności nasz Parafianin św.p. Wacław Józwiak. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…
 

Remont Organów

28 listopada mają przyjechać organmistrzowie, którzy zabiorą nasz instrument do renowacji. Będę o tym przypominał jeszcze później bo będą potrzebni Panowie, którzy pomogą w przenoszeniu organów, miejsca gry, jak i miecha. Wg umowy remont ma potrwać do końca kwietnia 2024 roku. W tym czasie musimy zebrać 100 tys. zł, bo na tyle zostały wycenione prace. Z tego miejsca bardzo proszę wszystkich Parafian o włączenie się w to dzieło. Zdaję sobie sprawę że będzie nam ciężko zebrać całą kwotę, dlatego też będziemy szukali innych źródeł finansowania. Na pewno chcę abyśmy zorganizowali festyn parafialny podczas którego zyski ze sprzedaży kulinarnych wyrobów przeznaczymy na remont. Jeżeli chodzi o wkład indywidualny rodzin to zakładając wersję optymistyczną byłoby to 40zł miesięcznie przez okres 18miesięcy. W Parafii jest ok. 120 rodzin i zdaję sobie sprawę z tego, że nie wszyscy będą mogli włączyć się w to dzieło, jednak wierzę że wszystkim nam zależy na tym aby po blisko 60 latach przerwy usłyszeć brzmienie naszych organów. Jeżeli chodzi o wpłaty, to można ustawić stałe zlecenie na konto parafialne (numer na dole gazetki) na kwotę 40zł, można też osobiście, lub jeżeli ktoś ma inny pomysł, to proszę o kontakt.

W LITURGII KOŚCIOŁA

Nd. – 20.11 – Ostatnia Niedziela Zwykła / Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata Wt. -22.11 – Wspomnienie św. Cecylii dziewicy i męczennicy Czw. -24.11 – Wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy. Nd. -27.11 – Pierwsza Niedziela Adwentu

Intencje Mszalne – Bieniewo

Poniedziałek  8:00 Intencja Wolna
Wtorek -brak Mszy Św.-
Środa -brak Mszy Św.-
Czwartek 16:00 + Marek Adamowicz
Piątek 18:00 Za zmarłych polecanych na kartkach wypominkowych w listopadzie
Sobota 17:00 Diękczynna z prośbą o zdrowie Boże błog. oraz opiekę Matki Najświętszej w rodzinie Haliny i Eugeniusza Kuligowskich w 57 rocznicę ślubu
Niedziela 8:30 +Miroslaw, Maria, Jerzy, Anna Piórkowscy 11:30 +Stanisław, Eugenia Ruszczyk, Barbara Skrzypiec

Intencje Mszalne – Piotraszewo

Poniedziałek -brak Mszy Św.-
Wtorek -brak Mszy Św.-
Środa -brak Mszy Św.-
Czwartek -brak Mszy Św.-
Piątek 16:00 Za zmarłych polecanych na kartkach wypominkowych w listopadzie
Sobota -brak Mszy Św.-
Niedziela 10:00 + Maria, Piotr, Czesław, Janina z rodziny Sienkiewicz, Bronisław, Marianna, Tadeusz, Eugeniusz z rodz. Wiśniewskich

SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA

Bieniewo: Piotraszewo:
Julita Hanusz, Małgorzata, Magda Krystyna Jaworska, Anna Dąbrowska

HUMOR PROBOSZCZA

Święty Piotr z jakąś duszyczką spogląda z nieba na Ziemię. Na Ziemi pali się niebieskie światełko i duszyczka pyta: – Co to oznacza? – Na Ziemi jakiś mąż zdradza żonę – odpowiada zasmucony święty Piotr. – A to czerwone światełko obok? – To żona zdradza męża. Po chwili duszyczka znów pyta: – A co to za łuna tam w oddali? – A to Ciechocinek!