Przeżywamy dzisiaj ostatnią już Czwartą Niedzielę Adwentu.

  1. Wczoraj przeżywaliśmy w naszej Wspólnocie Dzień spowiedzi. Z całego serca dziękuję za Waszą obecność. Dziękuję dla Jakuba za oprawę muzyczną, dziękuję Paniom za dania na stół rekolekcyjny i ofiary na ten cel. Dziękuję też Pani Ani, że znosiła wczoraj trud całego dnia w posłudze na Plebanii.
  2. Chociaż dzisiaj prawnie nie ma obowiązku powstrzymywani się od pokarmów mięsnych, tym bardziej, to jednak zachęcam do tradycyjnego zachowania postu, a więc wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i od alkoholu podczas Wigilii
  3. W czwartek Msze św. Pasterskie: w Piotraszewie o godz. 22:00, natomiast w Bieniewie o godz. 24;00. Bardzo serdecznie zapraszam do licznego w nich udziału.
  4. W Pierwszy Dzień Świąt Bożego Narodzenia 25 grudnia nie będzie Mszy św. w Bieniewie o godz. 8:30, a zatem Msze św. w tym dniu: w Piotraszewie o godz. 10:30 i w Bieniewie o godz. 12:00.
  5. W Drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia już tradycyjnie obchodzimy Święto św. Szczepana Pierwszego Męczennika. Z tej racji już tradycyjnie w ten dzień święcimy owies. Bardzo proszę o przyniesienie ze sobą owsa do poświęcenia (bardzo proszę o nie rzucanie owsem w kościele podczas poświęcenia. Msze św. w tym dniu jak w każdą niedzielę, a więc w Bieniewie o godz. 8:30 i o 12:00, w Piotraszewie o godz. 10:30. Ofiary, które będziemy składać w tym dniu n tacę są przeznaczone na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
  6. Dziękuję za ofiary na potrzeby parafii i utrzymanie cmentarza.
  7. Za tydzień w niedzielę, będziemy przeżywali Niedzielę Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
  8. Jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Mały Gość.

Intencje Mszalne – Bieniewo

Poniedziałek17:00 Intencja wolna
Wtorek

17:00 Intencja wolna
Środa17:00 +Janina(5 rocz.), Eugeniusz(5 rocz.), Mieczysław(33 rocz.), Jan, Leokadia, Marianna, Stanisława, Adam Lipka – int pd Pani Marii
Czwartek

24:00 Za Parafian
Piątek12:00 + Zofia, Antoni i zm. z rodz. Duda
Sobota08:30 +Wacław Kawiecki (32 rocz.)

12:00 +Kazimierz Maciążek(31 rocz.)
Niedziela

8:30 Dziekczynna z prośba o zdrowie i Boże blog w nowym 2021 roku w rodzinie Doroty i Leszka Ossowskich oraz dla ich córek: Julity, Urszuli i Katarzyny, oraz o Radość Nieba dla +Eugeniusza – int. od
Doroty i Leszka Ossowskich

12:00 Z podziękowaniem za mijający rok z prośbą o Boże błog., zdrowie i opiekę Matki Bożej w rodzinie Barbary i Jana Wydrzyńskich z dziećmi i Wnukami w podziękowaniu za 2020 rok oraz o Boże Błog. dla Łukasza z ok.. 15 urodzin.

Intencje Mszalne – Piotraszewo

Poniedziałek-brak Mszy Św.-
Wtorek-brak Mszy Św.-
Środa16:00 + Witold Hanusz (1 mies.)
Czwartek22.00 +Ewa, Michał, Mikołaj Borko – int. od Pani Ewy Piwowarek
Piątek10:30 Dziękczynna z prośbą o zdrowie i Boże błog dla Romualda Marmurowskiego z ok.. 70 urodzin
Sobota10:30 +Helena Kudosz
Niedziela10:30 Dziękczynna z prośbą o zdrowie i Boże błog dla Gabrieli Matłoch z ok. 18 urodzin i Romualda z ok. 70 urodzin

Kalendarz tygodnia

Nd. – 20.12 – Czwarta Niedziela Adwentu
Pt. – 25.12 – Uroczystość Bożego Narodzenia (B)
Sob. – 26.12 – Święto św. Szczepana Pierwszego Męczennika (Cz)
Nd. – 27.12 – Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa (B)


SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA 30.12

Bieniewo:Piotraszewo:
Agnieszka Koźlik
Krystyna Smok
Katarzyna Tomaszewska
Irena Kudosz

Humor Proboszcza

Po 44 latach małżeństwa mąż przygląda się żonie i mówi:

-Kochanie, 44 lata temu mieliśmy tanie mieszkanie, tani samochód, spaliśmy na sofie i oglądaliśmy TV w 10 calowym, czarno-białym telewizorze, ale za to, co noc spałem z cudowną 23-letnią dziewczyną. Teraz mam dom za 500000 dolarów, samochód za 45000 dolarów, duże łóżko i telewizor plazmowy, ale sypiam z 67-letnią kobietą. Wydaje mi się więc, że nie wywiązujesz się z naszej umowy…
Na to żona spokojnie odpowiada:
-Kochanie! Znajdź sobie cudowną 23-letnią dziewczynę, a ja sprawię, że
znowu będziesz mieszkał w tanim mieszkaniu, jeździł tanim samochodem,
spał na sofie i oglądał TV w 10-calowym, czarno-białym telewizorze.