Blog Detail

Blog Detail

Dzwony Kościoła św. Marii Magdaleny w Bieniewie – prezentacja

W niedzielę 24 maja odwiedził nas Pan Artur, który nagrał i sfotografował dzwony w Kościele w Bieniewie oraz stworzył z tego ciekawe materiały, które mamy przyjemność zaprezentować Państwu poniżej w postaci zdjęć i filmu.

Warto wspomnieć, że przed I Wojną Światową na wieży znajdowały się dzwony spiżowe, a jako, że obecne są staliwne, ich materiał nie nadawał się na przetopienie na broń, dlatego na kolejnej ich nie zabrano. Ponadto na obecnych dzwonach jest wspomniane nazwisko ówczesnego proboszcza – Bruno Kabath.

Byliśmy setną parafią odwiedzoną przez Pana Artura w ramach tworzenia tej wspaniałej internetowej serii video, dlatego wszystkich zainteresowanych odsyłamy na kanał YouTube The Bells of Poland, gdzie znajduje się dużo więcej podobnych materiałów z różnych części kraju.

Autor zdjęć i filmu: Artur Rzepczyński

Dziękujemy Panu Arturowi za uprzejmość i przesłanie materiałów.

Oba dzwony
Duży dzwon
Duży dzwon
Duży dzwon
Duży dzwon
Duży dzwon
Mały dzwon
Mały dzwon
Mały dzwon
Mały dzwon
Siłowniki

COMMENTS

  • Andrzej 01-06-2020

    Piękne dzwony. Przywołują wspomnienia dzieciństwa.

Comments are closed.