1. Przeżywamy dzisiaj Dwunastą Niedzielę Zwykłą.
  2. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do uroczystego przeżycia Bożego Ciała. Podziękowania kieruje pod adresem wszystkich, którzy zatroszczyli się porządek i wygląd swoich posesji i terenu wzdłuż trasy procesji. Wszystkim tym, którzy podjęli się trudu przygotowania i ustrojenia ołtarzy, za inwencję czas i wkład poniesiony w ich przygotowania. Dziękuję bardzo serdecznie niosącym krzyż, baldachim, sztandary, feretrony. Dziewczynkom sypiącym kwiatki, dzieciom niosącym różaniec w Bieniewie wraz z rodzicami. Posługującym ministrantom przy ołtarzu i w czasie procesji. Podtrzymującym śpiew i organistom. Osobom, które także pamiętały o porządku na terenie przykościelnym. W sposób szczególny dziękuję Mamom Dzieci Pierwszokomunijnych z Piotraszewa, które na moją prośbę przygotowały ołtarz przy Kościele.
  3. Dziękuję Rodzicom Dzieci Pierwszokomunijnych i Rocznicowych za zaangażowanie we wczorajszy wyjazd do Gietrzwałdu.
  4. W czwartek w ostatni dzień Oktawy Bożego Ciała zapraszam na Mszę św. z wianeczkami do poświęcenia.
  5. Również w czwartek przypada Dzień Ojca, pamiętajmy w tym dniu o Nich szczególnie. Prosząc o Boże Błogosławieństwo dla żyjących i Radość Nieba dla tych którzy odeszli.
  6. W najbliższy piątek będziemy przeżywali Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszam na Msze św. w tym dniu: w Piotraszewie na godz. 16:00 i w Bieniewie na godz. 17:00 (intencja jest jeszcze wolna). W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje obowiązek powstrzymywania się od potraw mięsnych.
  7. Dziękuję za ofiary na potrzeby parafii i utrzymanie cmentarzy.
  8. Dziękuję za skoszoną trawę na cmentarzach i bardzo proszę o indywidualną organizację porządku koszenia w poszczególnych wioskach. W Bieniewie proszę o skoszenie trawy mieszkańców od strony Lubomina, a w Piotraszewie mieszkańców Urbanowa(nie bloki, ale domy przy ulicy).
  9. Jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego, a także Mały Gość. Zachęcam do czytania Prasy Katolickiej
  10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności naszą Parafiankę św.P. Eugenię Ruszczyk. Wieczny odpoczynek…

Poniedziałek08;00 Intencja wolna

17:00 + Kazimierz Głębocki (40 rocz.)
Środa18:00 + Ryszard Koźlik (5 rocz.) – int od Żony i Dzieci

Piątek17:00 Intencja wolna
Sobota17:00 + Janina, Wacław, Antoni Zwyrblis, Maria, Stanisław Skory

8:30 Władysław, Wiktoria, Stanisława Guzik

11:30 O Boże Błog. dla Barbary i Jana Wydrzyńskich (49 rocz. ślubu), oraz dla Marzeny i Krzysztofa Maślanka (26 rocz.)

Środa17:00 O Boże Błog i potrzebne łaski dla Dzieci i Wnuków.
Czwartek16:00 Intencja wolna
Piątek16:00 +Joanna, Józef, Marek Piwowarek
Sobota16:00 + Zm. z rodz. Sawczuk i Andrusiewicz – int. od Krystyny Borys
Niedziela 10:00 + Roman Kamiński i zm. z rodz. Tomaczak, Kamińskich i Chomej

Nd. -19.06 – Dwunasta Niedziela Zwykła
Wt. -21.06 – Wspomnienie Alojzego Gonzagi
Czw. -23.06. – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
Pt. -24.06 – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
Sb. -25.06 – Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP
Nd. -26.06 – Trzynasta Niedziela Zwykła

SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA 21.05.2022

Anna Łosko
Anna Maliszewska
Ewelina Bartnikowska,
Elżbieta Sienkiewicz

Między Parą małżeńską dochodzi do sceny… Żona, wyczerpawszy zasób
uwłaczających godności męża, epitetów i gróźb, wykrzykuje:

• Jak tylko umrzesz, wyjdę za mąż za innego!
    A mąż spokojnie:
  • Moja droga! Cóż mnie może obchodzić nieszczęście człowieka, którego nie
    znam…