1. Przeżywamy dzisiaj Czwartą Niedzielę Wielkiego Postu. Zwaną również Niedzielą Radości Laetare.
  2. W tym tygodniu Pierwszy Piątek Miesiąca Odwiedziny chorych od godz. 13:00. Spowiedź przed Drogą Krzyżową.
  3. Drogi Krzyżowe w piątek; – w Piotraszewie o godz. 16:00 po Drodze Krzyżowej Msza św. w Bieniewie o godz. 17:00 po Drodze Krzyżowej Msza św.
  4. W każdą Niedzielę Wielkiego Postu śpiewamy Gorzkie Żale Bardzo proszę o przynoszenie ze sobą książeczek, byśmy mogli uczestniczyć w tym nabożeństwie.
  5. W przyszłą niedzielę spotkanie z Kandydatami do bierzmowania. Bardzo proszę o obecność wszystkich Kandydatów w Piotraszewie po Mszy św. i w Bieniewie po Mszy św. o godz. 11.30.
  6. Jest zmiana terminu Sakramentu Bierzmowania. Będzie 2 dni później – 30 maja w poniedziałek o godz. 18.00.
  7. Rekolekcje w naszej Parafii odbędą się w dniach 8-9 kwietnia. Z racji tego że rekolekcje Adwentowe były „zabezpieczone” przez koło Gospodyń i Koło Różańcowe z Piotraszewa, dlatego proszę aby teraz Koło Różańcowe z Bieniewa włączyło się w przygotowanie pokarmów na stół rekolekcyjny
  8. Dziękuję Parafianom z Bieniewa, Wolnicy i Zagon za włącznie się w akcję Caritas Polska – Paczka Dla Ukrainy. Swoją postawą i zaangażowaniem dajecie przykład empatii i wrażliwości w tak trudnym czasie dla naszych sąsiadów.
  9. Jutro przypada 28, a więc kolej naszej parafii na Nieustający Różaniec. Proszę pamiętać o swoich godzinach. Jeżeli są osoby, które chcą się zaangażować w tą modlitwę to proszę o kontakt, bo wiem że część osób się wycofała(zwłaszcza z godzin nocnych).
  10. Dziękuję za ofiary na potrzeby parafii i utrzymanie cmentarzy.
  11. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do Niedzieli Palmowej.
  12. Jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego, a także Mały Gość.

Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii odbędą się pod koniec 3 tygodnia Wielkiego Postu. Zapraszam na wspólne skupienie, oraz modlitwę w dniach od 8 do 9 kwietnia br. (piątek sobota) Bardzo proszę o zaplanowanie sobie już dzisiaj wolnego czasu w te dni. Prowadzącym tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne będzie ks. Romuald Mężyński – Duszpasterz Parafii św. Brata Alberta w Szczytnie

Poniedziałek9:00 Intencja Wolna

9:00 Intencja Wolna
Środa17:00 Intencja Wolna

17:00 Intencja Wolna
Piątek17:00 + Dominika Bramowicz (1 mies.)
Sobota09:00 Intencja wolna

8:30 Wypominkowa

11:30 Dziekczynna z prośba o zdrowie Boże blog. oraz opiekę Matki Bożej dla Wnuczek; Nikoli, Natalii, Żanety i Oli

Czwartek-brak Mszy Św.-
PiątekEdward Tunkiel, + za Jego rodziców, + zm Rodziny Tunkiell int od Aliny i Bronisława Tunkiel
Sobota-brak Mszy Św.-
Niedziela 10:00 Dziekczynna z prośba o zdrowie Boże blog. oraz opiekę MB dla Elżbiety i Romualda Marmurowskich w 50 rocz.ślubu

Nd. – 27.03 – Czwarta Niedziela Wielkiego Postu / Niedziela Radości (Laetare)
Pt. – 01.04 – Pierwszy Piątek Miesiąca (F)
Nd. – 03.04 – Piąta Niedziela Wielkiego Postu / Pierwsza Niedziela Miesiąca (F)

SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA 02.04.2022

Małgorzata Maciążek
Anna Błażejewicz
Teresa Wysocka,
Dorota Pieślak

Ksiądz , Pastor i Rabin postanowili sprawdzić,
który z nich jest najlepszym duszpasterzem.
Uradzili, że każdy z nich uda się do puszczy,
znajdzie niedźwiedzia i nawróci go na swoją wiarę.
Po powrocie spotkali się i wymienili
doświadczeniami.
Zaczął ksiądz:

• kiedy znalazłem niedźwiedzia, poczytałem
    mu katechizm i pokropiłem wodą święconą.
    W przyszłym tygodniu idzie do I Komunii.
    Pastor:
  • ja spotkałem niedźwiedzia nad strumieniem.
    Zacząłem mu głosić Dobrą Nowinę.
    Niedźwiedź stał jak zahipnotyzowany i pozwolił
    się ochrzcić.
    Obaj spojrzeli na rabina, całego w gipsie,
    leżącego na szpitalnym łóżku.
    Rabin uniósł oczy do góry i szepnął:
  • tak sobie teraz na spokojnie myślę,
    że może nie powinienem był zaczynać
    od obrzezania…