1. Dzisiaj przeżywamy Dwudziestą Ósmą Niedzielą Zwykłą.
  2. Dziś spotkanie z kandydatami do bierzmowania po Mszach 10 w Piotraszewie i 11:30 w Bieniewie.
  3. Za tydzień16 października obchodzimy kolejny XXII Dzień Papieski w Naszej Ojczyźnie. Już tradycyjnie budujemy żywy pomnik naszemu wielkiemu rodakowi przez zbieranie pieniędzy na Fundację Nowego Tysiąclecia wspierającą dzieci i młodzież zdolną, a z ubogich rodzin. Osoby, które będą chciały wesprzeć swoją ofiarą ten cel będą mogły złożyć swoją ofiarę do specjalnych puszek przy wyjściu z kościoła.
  4. Trwa miesiąc Październik, a z nim związane Nabożeństwa Różańcowe. Zapraszam bardzo serdecznie na te nabożeństwa: w Piotraszewie na godz. 16:00 w Bieniewie na godz. 17:00. Udział kandydatów do Bierzmowania i dzieci przygotowujących się do Komunii św. jest obowiązkowa (5 razy kandydaci do bierzmowania i 5 razy Dzieci przygotowujące się do I Komunii św.)
  5. Dziękuję za ofiary na potrzeby parafii i utrzymanie cmentarzy.
  6. Zachęcam do zamawiania Mszy św. w tygodniu. Na pewno mamy o co prosić, wynagradzać i dziękować. Na pewno też jeżeli my będziemy pamiętać o zmarłych, to również kiedy odejdziemy z tego świata, ktoś też będzie pamiętał o nas.
  7. Wypominki 2022 Już w tym tygodniu powinny dotrzeć do naszych rodzin formularze wspominkowe: Wypominki Listopadowe i Wypominki Roczne. Bardzo proszę o użycie tych formularzy według własnego uznania i zwrócenia ich, na tacą, lub bezpośrednio do księdza. Formularze niewykorzystane nie zwracamy. Bardzo proszę o zwrot wypełnionych formularzy szczególnie listopadowych do 1 listopada. Jeżeli chciałby ktoś dodatkowe formularz, bądź nie otrzymał ich jest zawsze możliwość uzyskania ich bezpośrednia od księdza.
  8. Jak już wspomniałem, na początku listopada przyjadą organmistrzowie, którzy rozbiorą nasze organy do renowacji. Bardzo proszę o ducha wspólnoty w ponoszeniu kosztów, które będziemy musieli udźwignąć, żeby cieszyć się pięknym brzmieniem naszych organów.
  9. Jest do nabycia w zakrystii nowy numer Gościa Niedzielnego. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

   

Za tydzień będziemy przeżywać kolejny XXII Dzień Papieski w naszej Ojczyźnie. Przeżywamy go pod hasłem „Blask Prawdy”, które są słowami tytułu encykliki Jana Pawła II, którą napisał w 1993 roku.


W LITURGII KOŚCIOŁA

Nd. 09.10 – Dwudziesta Ósma Niedziela Zwykła Ćzw. 13.10 – Wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego Sob. 15.10 – Wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dz. i dK Nd. 16.10 – Dwudziesta Dziewiąta Niedziela Zwykła /Dzień Papieski


Intencje Mszalne – Bieniewo

Poniedziałek   -brak Mszy Św.-
Wtorek   17:00 Intencja Wolna
Środa   17:00 +Grzegorz Tomaszewski
Czwartek   17:00 Intencja Wolna
Piątek   8:00 Intencja wolna
Sobota   17:00 Dziękczynna z prośba o zdrowie Boże błog, oraz opiekę matki Bożej dla Kazimiery i Aleksa Smok w 39 rocz. ślubu
Niedziela   8:30 O Boże Błog. w Rodzinie Szczepańczyk 11:30 +Irena Głębocka(5 rocz.), Kazimierz Głębocki Paulina, Aleksander, Stanisław Borowy

Intencje Mszalne – Piotraszewo

Poniedziałek   -brak Mszy Św.-
Wtorek   16:00 +Jan Wiśniewski (1mies.)
Środa   -brak Mszy Św.-
Czwartek   -brak Mszy Św.-
Piątek   -brak Mszy Św.-
Sobota   16:00 +Władysław Genowefa, Alfred, Wiesław Burcon, Halina Tadeusz Kisielewscy, Jan Młodzianowski
Niedziela   10:00 + Zm. z Rodziny Myszka i Tunkiel

SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA

Bieniewo: Piotraszewo:
Małgorzata Grochal Wioleta Giedrys Katarzyna Paudyna, Ewa Walendziak, Jolanta Plopa, Dorota Plopa
   

HUMOR PROBOSZCZA

Dwóch pijaków przed gabinetem lekarskim, obaj mają na twarzach duchowe rozterki… -Na esperal? odezwał się pierwszy -Tak, odpowiada drugi -Co skłoniło? -Przesadziłem ostatnio. Napiłem się wróciłem w nocy do domu i tak się złożyło, że wziąłem żonę za włamywacza Jak ona się szarpała, jak krzyczała… -U mnie brachu podobnie. Nachlałem się, wróciłem w nocy do domu i wziąłem włamywacza za żonę. Jak on się szarpał, jak krzyczał…