1. Przeżywamy dzisiaj Trzydziestą Niedziele Zwykłą, a także Ostatnią niedzielę Października, która umownie jest obchodzona jako Uroczystość Rocznicy Poświęcenia własnego kościoła.
  1. Dziś również spotkanie z młodzieżą, która w przyszłym roku zamierza przystąpić do sakramentu bierzmowania.
  2. Za tydzień przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w Bieniewie o godz. 8.30. i 13.00 z procesją na cmentarz. W Piotraszewie o godz.10.00 z procesją na cmentarz.
  3. Z całego serca dziękuję za ofiary na potrzeby parafii
  4. Jest nowy nr Gościa Niedzielnego, oraz Mały Gość.
  5. W minionym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności Pana Józefa Leonik z Mawr. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

Listopad miesiącem pamięci o naszych zmarłych – Odpust za zmarłych
Rozpoczynając miesiąc listopad uświadamiamy sobie, że cały ten miesiąc jest poświęcony pamięci i naszej modlitwie za zmarłych. Odwiedzamy cmentarze w dzień Wszystkich Świętych, Dzień Zaduszny. Kościół daje możliwość zyskania odpustu za zmarłych w Oktawie Wszystkich Świętych (w pierwszych ośmiu dniach listopada). W tym czasie każdego dnia można zyskać odpust za jednego dowolnie wybranego zmarłego. Warunkiem zyskania tego odpustu jest nawiedzenie w tych dniach cmentarza i modlitwa za wybranego zmarłego. Każdego dnia można zyskać odpust za innego zmarłego. Można zyskać odpust nawet za zmarłego, którego doczesne szczątki nie znajdują się na tym cmentarzu, który odwiedzamy.

Jeżeli do jakiejś rodziny nie dotarły formularz wypominkowymi można się po nie zgłosić bezpośrednio do księdza. Zwracamy do parafii tyko wypełnione formularze. Proszę o czytelne wypełnienie formularzy. Nie wypisujemy świętych, także Jana Pawła II. Dobrze by było, aby wypominki, jeżeli wśród nich są Listopadowe wróciły najpóźniej do 1 listopada, chociaż można składać wypominki także i w późniejszym terminie.

Poniedziałek17:00 Intencja wolna

Środa17:00 Intencja wolna

Piątek18:00 Intencja wolna
Sobota18:00 + Grzegorz Kalamarski (7 mies.)

19:00 O Boże błog. dla Heleny Szloser

8:30 Edward Gnacy(12 rocz.), Adelajda Gnacy, Izydor Kempa(8 rocz.), – int. od Kornelii i Tomasza Wydrzyńskich

13:00 Za Wszystkich Zmarłych. Procesja.

Wtorek16:00 Dziękczynna z prośbą o zdrowie, Boże Błog. i opiekę MB dla Heleny i Hieronima Gołąb( w 45 rocz. ślubu) oraz dla Ich Dzieci z Rodzinami i Wnukami – int. od Heleny i Hieronima
Czwartek16:00 +Anna Myszka(24 rocz.), Franciszek Myszka – int. od Krystyny Borys
Piątek-brak Mszy Św.-
Sobota17:00 O Boże błog. i potrzebne łaski dla Teresy i Edwarda Wysockich w 45 rocz. ślubu.
Niedziela10:00  +Kazimierz, Zbigniew Mięszała, Filomena Piotr Mięszała, Eugenia, Józef Trochimowicz, Wiesław Kulaszewski – int. od Doroty i Waldemara Mięszała

Nd. – 25.10 – Trzydziesta Niedziela Zwykła / Ostatnia Niedziela
Października / Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego
Kościoła
Śr. – 28.10 – Święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
Nd. – 01.11 – Uroczystość Wszystkich Świętych

SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA 31.10

Barbara, Kornelia Wydrzyńskie,
Bożena Koźlik
Marzena Paudyna
Joanna Paudyna
Justyna Mroczkowska

Umiera papież. U wrót raju św. Piotr go pyta:
– Ktoś ty?
– Ja? biskup Rzymu.
– Biskup Rzymu? Nie kojarzę.
– No, namiestnik Pański na Ziemi.
– To Bóg ma namiestnika? Nic mi o tym nie wiadomo.
– Jestem głową kościoła katolickiego!
– A co to takiego?
– ….
– Dobra. Czekaj tu, idę spytać szefa. (tup, tup, tup)
– Panie Boże, masz chwilkę? Jest tu taki jeden, mówi, że jest papieżem,
Twoim namiestnikiem na Ziemi, głową czegoś tam..
– Nie kojarzę. Ale moment… Jezusie, może ty coś o tym wiesz?
– Nie, tato, nie kojarzę. Ale pójdę z nim pogadać.
Po chwili wraca Jezus zwijając się ze śmiechu i mówi:
– Pamiętacie to kółko rybackie, które zakładałem 2000 lat temu?
– No, i?
– Oni do tej pory działają!