1. Obchodzimy dzisiaj Niedzielę Palmową, czyli Niedzielę Męki Pańskiej.
    Tradycyjnie w tym dniu święcimy palmy na pamiątkę tryumfalnego wjazdu
    Chrystusa do Jerozolimy.
  1. Wczoraj zakończyliśmy nasze Rekolekcje Wielkopostne. Dziękuję Wam Kochani Parafianie za udział w nich. Dziękuję w sposób szczególny Kołu Różańcowemu za przygotowanie dań na stół rekolekcyjny, dziękuję Pani Ani, Pani Urszuli i Pani Iwonie Lisowskiej za pomoc i potrawy. Dziękuję Panu Mateuszowi i Kubie za piękną oprawę muzyczną.
  2. Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy Wielki Tydzień, w którym będziemy przeżywali największe tajemnice naszego zbawienia: Liturgie w tych dniach:
    Wielki Czwartek – Piotraszewo godz. 16.00; Bieniewo 18.00
    Wielki PiątekPiotraszewo godz. 15.00; Bieniewo 17:00
    Wielka Sobota – Piotraszewo godz. 20:00; Bieniewo 23:00 z Procesją Rezurekcyjną.
    Kochani, tak naprawdę Święta rozpoczynają się już w Wielki Czwartek, dlatego gorąco zachęcam do uczestnictwa i przeżywania obchodów Największej Tajemnicy naszej wiary już od tego dnia.
  3. W Wielki Piątek ofiary składane podczas Adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie miejsc w Ziemi Świętej upamiętniających życie, mękę i śmierć Chrystusa Pana.
  4. Do dzisiaj można składać ofiary na Kwiaty do Bożego Grobu. Za życzliwość oraz za złożone ofiary bardzo serdecznie dziękuję.
  5. Za tydzień Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. w tym dniu w Bieniewie o godz. 11:30; w Piotraszewie o godz. 6:00 z Procesja Rezurekcyjną.
  6. Adoracja w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę w Bieniewie od godz. 10:00 do liturgii wieczornej. Bardzo proszę wszystkich o nawiedzenie w tych dniach kościoła.
  7. Spotkanie z ministrantami w Bieniewie w czwartek, o godz. 10:00 w piątek i sobotę o godz. 9:00
  8. Sprzątanie i przygotowanie do świątyni maja rodzice oraz młodzież przygotowująca się do Bierzmowania. Na ostatniej stronie naszych biuletynów są wyszczególnione osoby, które przygotowują się do przyjęcia tego sakramentu.
  9. (P) Zwracam się do naszych strażaków z Piotraszewa, szczególnie do młodych, aby podtrzymać dobrą tradycję czuwania przy Grobie Pańskim.
  10. Jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego i nowy numer Małego Gościa. Można je nabyć w zakrystii.
  11. Święcenie potraw w Wielką Sobotę we wszystkich wioskach naszej parafii według planu.

Program Święcenia Potraw w Wielką Sobotę

Bieniewo – godz. 10:00
Różyn – godz. 10:20
Gronowo – godz. 10:40
Piotraszewo – godz. 11:00
Urbanowo – godz.11:20
Mawry – godz. 11:40
Wolnica – godz. 12:00

Adoracja przy Grobie w Bieniewie: Wielki Piątek i Wielka Sobota

Godz. 10:00 – 11:00   Hajduczenia Teresa, Kuligowska Halina

Godz. 11:00 – 12:00   Rafalik Zofia, Sikora Marianna., Wydrzyńska Barbara,                                            Wydrzyńska Kornelia

Godz. 12:00 – 13:00   Szczepańczyk Wiesława, Ossowska Dorota,

Godz. 13:00 – 14:00   Kułakowska Regina, Dąbrowska Alicja, Gołąb Marta, Koźlik                                  Franciszka.

Godz. 14:00 – 15:00   Lipka Maria, Zabielska Wiktoria, Rutkowska Teresa

Godz. 15:00 – 16:00   Piórek Sylwia, Dąbrowska Ewa.

Godz. 16:00 – 17:00   Maciążek Jadwiga, Szczepańczyk Genowefa, Maciejewska Halina.

Godz. 17:00 – 18:00   Sikora Bożena, Tomaszewska Maria, Hajduczenia Urszula

Zapraszam wszystkich na krótką chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu

Poniedziałek9:00 Intencja Wolna

9:00 Intencja Wolna