Od najbliżej soboty 10.10.2020r. cała Polska zostaje objęta żółtą strefą, co wiąże się z wprowadzeniem obostrzeń na terenie całego kraju. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zmiany, a przede wszystkim te, które dotyczą naszego wspólnego bezpieczeństwa w kościele.

Sytuacja w Polsce związana z COVID-19 jest coraz bardziej niepokojąca. W związku z tym dla wspólnego bezpieczeństwa prosimy o stosowanie się do poniżej przedstawionych obostrzeń, ale też prosimy o częstą dezynfekcję rąk, zachowanie dystansu społecznego oraz o pozostanie w domach w przypadku złego samopoczucia lub jakichkolwiek objawów choroby.

Najistotniejszą zmianą, z punktu widzenia życia codziennego, jest obowiązek noszenia maseczek wszędzie, także na przestrzeni otwartej. Wiąże się to z tym, że już wychodząc z domu lub wysiadając z samochodu należy mieć zakryte usta i nos. Niedostosowanie się do tego grozi mandatem lub karą administracyjną między 500zł a 30.000zł. Zwolnienie z tego obowiązku możliwe jest tylko po okazaniu zaświadczenia lekarskiego w określonych jednostkach chorobowych. Zwolniony jest także ksiądz i posługujący w trakcie sprawowania liturgii.

Kolejną istotną zmianą jest OGRANICZENIE ILOŚCI OSÓB na weselach i uroczystościach rodzinnych. Od soboty w strefie żółtej może uczestniczyć 75 osób, zaś w czerwonej 50 osób.

Nowe zasady dotkną także kin, teatrów i innych miejsc kulturowych. Tam limit dostępnych miejsc wynosi 25% wszystkich miejsc, zaś na otwartej przestrzeni w wydarzeniach może uczestniczyć jedynie 100 osób.

Pozostałe informacje dostępne są na stronach ministerstwa, gdzie odsyłamy i zachęcamy do zapoznania się z nimi.

1 komentarz

Parafianin · 9 października 2020 o 17:19

Bardzo dziękuję za ten post. Wszyscy dostosujmy się do zaleceń i dbajmy o siebie wzajemnie. To ważne abyśmy w zdrowiu mogli przebyć czas epidemii

Możliwość komentowania została wyłączona.