1. Przeżywamy dzisiaj już Trzecią Niedzielę Adwentu nazywaną także z języka łacińskiego Gaudete, a więc Niedzielą Radości. Niedziela ta zwraca nasza uwagę, że Chrystus jest już naprawdę blisko i że nie powinniśmy już zwlekać z przygotowaniem swojego wnętrza na Jego nadejście.
  1. Dziś spotkanie Rodziców Dzieci Pierwszokomunijnych. Bardzo proszę o
    skontaktowanie się z Panem Leśniczym i poproszenie w moim imieniu o choinkido kościoła.
  2. Również dziś rozpoczynają się Kwartalne dni o życie chrześcijańskie rodzin.
  3. W najbliższą sobotę będziemy przeżywali w naszej parafii Dzień Przygotowania
    do Świąt Bożego Narodzenia, a także Dzień Spowiedzi Przedświątecznej. Nauki poprowadzi Ks. Robert Nurczyk, proboszcz z Faryn. Zapraszam gorąco wszystkich, aby z tego daru łaski skorzystać. Tego dnia są wolne intencje na godz. 12.00 i 18.00.
  4. Wiadomo, że trzeba będzie przyjąć księży na posiłek, dlatego też, jeżeli są chętne Panie na przygotowanie potraw – to proszę o kontakt.
  5. Zostało już niewiele opłatków wigilijnych i świec.
  6. W związku z okresem adwentu bardzo serdecznie zapraszam przede wszystkim dzieci, ale także młodzież i starszych na Mszę św. Roratnią. W Bieniewie Msza św. Roratnia w środę o godz. 17;00. W Piotraszewie w czwartek na godz.16.00. Przychodzimy na te nabożeństwa z lampionami i ze świecami.
  7. Zachęcam do zmawiania Mszy św. na przyszły rok.
  8. W wyniku tego co teraz przeżywamy, uległ nieco zmianie porządek wizyty duszpasterskiej. Będzie ona trochę krótsza i u Rodzin, które będą sobie tego życzyły. Jeżeli istnieje obawa niebezpieczeństwa zarażeniem – oczywiście jest to zrozumiałe, dlatego też nie chcę nikogo narażać.
  9. Dziękuję z całego serca za ofiary na potrzeby parafii i utrzymanie cmentarza.
  10. Jest do nabycia nowy numer Gościa, jest także nowy numer Małego Gościa.

Poniedziałek9:00 Intencja Wolna

17.00 +Franciszek Olszak (1 mies.).
Środa17:00 +Jadwiga, Jan Kuśmierek, Łukasz Kuśmierek Msza św. Roratnia

17:00 +Krzysztof Sikora( 9mies.)
Piątek17:00 Intencja wolna
Sobota12:00 I CELEBRANS -Intencja wolna
12:00 II CELEBRANS – gregoriańska

Sb. 18:00 Intencja wolna

8:30 Bolesław Wydrzyński(42 rocz.), Stanisława Wydrzyńska

12:00 +Marianna Kowalska( 9 rocz.), Henryk Kowalski i zm. Z rodz. Godzieba

Czwartek16:00 +Józef Kudosz (3 mies.)
Piątek16:00 + Irena Mioduszewska, Zdzisław, Jan Mioduszewscy.
Sobota16:00 + Wiesław Grzesiak i zmarli z rodz. Grzesiak
16:00 +Zygmunt Helms(19 rocz.), Anna Helms(3 rocz.)
Niedziela10:30  Adam Chomej(16 rocz.)

Nd. – 13.12 – Trzecia Niedziela Adwentu – Gaudete (Różowy)/
Pn. -14.12 – Wspomnienie św. Jana od Krzyża prezbitera i doktora kościoła

Nd. – 20.12 – Czwarta Niedziela Adwentu

SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA 19.12