1. Dzisiaj przeżywamy Dwudziestą Trzecią Niedzielą Zwykłą
  1. Dziś Pierwsza Niedziela Miesiąca z tej racji na każdej Mszy św.Nabożeństwo Adoracyjne.
  2. Dziś również zmiana tajemnic różańcowych.
  3. Dzisiaj Uroczyste Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego i z tej racji tradycyjnie święcimy plecaki wraz z przyborami szkolnymi.
  4. (B) Za tydzień w kościele w Bieniewie o godz. 12:00 zostanie odprawiona Msza św. Dożynkowa. Dziękuję Rolnikom za podtrzymywanie tej chlubnej tradycji.
  5. Spotkanie przygotowujące do Pierwszej Komunii świętej uczniów klas trzecich wraz z rodzicami w Piotraszewie o godz. 10:00, w Bieniewie po Mszy św. o godz. 12:00.
  6. Za tydzień na Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie z kandydatami, którzy w przyszłym roku zamierzają przystąpić do sakramentu bierzmowania.
  7. Dziękuję z całego serca za ofiary na potrzeby Parafii i utrzymanie cmentarzy.
  8. Jest do nabycia nowy Numer Gościa Niedzielnego, i Mały Gość.

Dzisiejszym spotykaniem z dziećmi i rodzicami rozpoczynamy przygotowania do Uroczystości Pierwszej Komunii świętej. Pierwsza Komunia to nie tylko przygotowanie przyjęcia, zaproszenie gości, ale to długofalowe przygotowanie polegające na naszym zbliżaniu się do Chrystusa, nie w inny sposób jak przez systematyczne wierne praktyki religijne: Uczestnictwo we Mszy św. przyjmowanie częste komunii świętej przez rodziców, uczestniczenie w nabożeństwach jak również w uroczystościach i świętach kościelnych jak i parafialnych. Już od jakiegoś czasu nasze przygotowanie trwa dwa lata, aby dać sobie czas, oraz szansę na coraz większą zażyłość i bliskość z Chrystusem.

W najbliższą sobotę 11 września ks. Tomasz Kociński zaprasza serdecznie do Bażyn na godzinę 11.00 na spotkanie młodzieży klas 6,7,8 z Panem Grzegorzem Miecznikowskim nawróconym człowiekiem, który chce się podzielić świadectwem swojego życia. Wieczorem spotkanie dla wszystkich o godz.19.00 Eucharystia, Adoracja Najświętszego Sakramentu i świadectwo.

Mobilny punkt szczepień na pikniku rodzinnym Pożegnanie Lata- Lubomino 2021

W dniu 12.09.2021 w godzinach 15.00-18.00 podczas pikniku na boisku przy ul. Kopernika w Lubominie, będzie możliwość zaszczepienia się przeciwko covid-2019, w mobilnym punkcie szczepień. Szczepienie nie wymaga wcześniejszej rejestracji. Należy mieć przy sobie PESEL.
Pomocy przy niezbędnych formalnościach udzielą Pracownicy GOPS i Urzędu Gminy Lubomino. Przed przyjściem trzeba wypełnić kwestionariusz, który będzie dostępny na miejscu. W mobilnym punkcie szczepień będzie podawana jednodawkowa szczepionka Johnson&Johnson, Tel. 733 155 933; 532 44 63;

Poniedziałek09:00 Intencja wolna

17:00 O Boże Błog i potrzebne łaski dla ks. Proboszcza
Środa17:00 O Boże Błog. dla Mamy w 70 rocz. ur.

Piątek17:00 + Leonarda(k) Antoni Szałkowscy, Regina, Michał, Tadeusz Rutkowscy
Sobota13:00 Msza św. z poświęceniem Krzyża na drodze Bieniewo-Zagony

17:00 + Wiesław – int od Rodziny Hołowenko

8:30 Wypominkowa

12:00 Msza św. Dożynkowa

Wtorek19:00 + Ryszard Gołąb(1 rok)
Czwartek16:00 + Maria Ziółkowska(6 mies.)
Piątek16:00 + Genowefa Paudyna(13 rocz.)
Sobota-brak Mszy Św.-
Niedziela10:30 O Boże Błog i potrzebne łaski dla Państwa Urszuli i Marka Wiśniewskich w rocznicę ślubu oraz o łaski dla całej Rodziny

Nd. – 05.09 – Dwudziesta Trzecia Niedziela Zwykła (Z)
Śr. – 08.09 – Święto Narodzenia NMP/ NMP Gietrzwałdzkiej
Nd. – 12.09 – Dwudziesta Czwarta Niedziela Zwykła (Z)

SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA 11.09.2021

Edyta Małachowska
Iwona Grzegorczyk
Halina Gołąb
RenataGołąb

Pan Bóg rozdawał długość życia… Na początku przyszedł człowiek. Bóg dał
mu 20 lat. Człowiek oczywiście się obruszył, co tak mało, on chce więcej, ale
Bóg był nieugięty. Następnie przyszedł koń. Bóg dał mu 40 lat. Na to koń:
„Boże, na co mi 40 lat? Ciągle haruję w pocie czoła, nie mam chwili
wytchnienia… daj mi 20 lat, a resztę dołóż człowiekowi”. Bóg chwilę pomyślał i
dodał człowiekowi 20 lat… Następnie przyszła krowa. Bóg dał jej 40 lat. Na to
krowa: „Boże, nie znasz mojego losu? Ciągle tylko mnie gnają na pastwisko i
doją mleko. Skróć mi cierpienie do 20 lat, a resztę dołóż człowiekowi”. Bóg
ponownie przychylił się do prośby i dodał kolejne 20 lat człowiekowi.
Następnie był pies. Bóg także chciał mu dać 40 lat, ale słysząc narzekania
psa, jak to on ma źle, w budzie zimno, mało karmią… dał mu 20 lat a
pozostałe dodał człowiekowi. I tak: Przez pierwsze 20 lat człowiek żyje jak
człowiek Przez następne 20(20 – 40) haruje jak koń Następnie(40 – 60) doją