1. Przeżywamy dzisiaj Dwudziestą Piątą Niedzielę Zwykłą.
  1. Zwracam się z apelem do rodziców, aby wzięli sobie do serca, że są odpowiedzialni za religijne wychowanie swoich dzieci. Od nich zależy czy ich dzieci będą uczestniczyły we Mszy św. niedzielnej czy też nie i od ich postawy i osobistego zaangażowania zależy jak będzie wyglądało religijne życie ich dzieci.
  2. Za tydzień w niedzielę 26 września uroczyste poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. dla dzieci klas III
  3. Za tydzień w niedzielę kolejne spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Spotkanie w Piotraszewie jak i w Bieniewie po Mszy św.
  4. Zachęcam do udziału we Mszy św. codziennej wszystkich tych, którzy mają czas. Poprzez naszą codzienną obecność na Mszy św. i naszą codzienną modlitwę budujemy i umocnimy Kościół Święty.
  5. Bardzo proszę o skoszenie trawy na cmentarzu w Piotraszewie(Proszę odciążyć Pana Marka Ziółkowskiego). Proszę też, żeby zwracać uwagę na osoby które wyrzucają własne śmieci do pojemników przy cmentarzu.
  6. Za 2 tygodnie w niedzielę 03.10 o godz. 13.00 w Wolnicy Msza św. ku czci św. Michała Archanioła patrona kaplicy w Wolnicy. Bardzo proszę o przygotowanie kaplicy i obejścia, oraz o liczny udział w tych uroczystościach
  7. Od Października Msza św. w Piotraszewie , jak i druga w Bieniewie zostanie przesunięta o 30 min do przodu. Czyli w Piotraszewie na 10.00 a w Bieniewie na 11.30.
  8. Z całego serca dziękuję za ofiary na potrzeby parafii i utrzymanie cmentarzy

Poniedziałek09:00 +Erwin Gnacy(13 rocz.) Gunter Szubode

17:00 +Bolesław Furmański(3 mies.)
Środa18:00 Intencja Wolna

18:00 Intencja Wolna
Piątek18:00 Intencja Wolna
Sobota17:00 O Boże Błog i potrzebne łaski w Rodzinie Rafalik

18:00 +Edward Sikora(11 rocz.), Krzysztof Sikora

8:30 Stanisław Ruszczyk (18 rocz.)

12:00 Jan Kalamarski i zm. z rodz. Kalamarskich, Buszowieckich i Wilchowskich

Poniedziałek -brak Mszy Św.-
Wtorek -brak Mszy Św.-
Środa -brak Mszy Św.-
Czwartek -brak Mszy Św.-
Piątek -brak Mszy Św.-
Sobota19:00 +Ryszard Gołąb (1 rok)
Niedziela10:30 Paweł Górski, Katarzyna, Otto Szperling

Nd. -19.09 – Dwudziesta Piąta Niedziela Zwykła (Z)
Pn. -20.09 – Wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim
Taegon, prezbitera, Pawła Hong Hasang i Towarzyszy

Wt. -21.09 – Święto św. Mateusza, apostoła i Ewangelisty
Czw. -23.09 – Wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera
Nd. -26.09 – Dwudziesta Szósta Niedziela Zwykła (Z)

SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA 25.09.2021

Beata Buszowiecka
Anna Gużyńska
Danuta Gołąb,
Stefania Mroczkowska

Pewnego dnia przybiegłem do Tomka. Po lunchu gadaliśmy i podzielił się ze mną
sensacją.

• Marek – powiedział – Beata i ja rozwodzimy się.
    Byłem zdumiony.
  • Dlaczego? Co się stało?! Wyglądaliście na szczęśliwą parę!-
  • No cóż – powiedział – odkąd się pobraliśmy, żona próbowała mnie zmienić.
    Oduczyła mnie picia, palenia, powrotów w środku nocy. Nauczyła mnie, jak się
    elegancko ubierać, oglądać dobrą sztukę, wyrobić sobie gust kulinarny i muzyczny i
    robić zapasy w sklepie.
    -I co jesteś teraz zgorzkniały, bo tak bardzo Cię zmieniła?
    -Nie nie jestem zgorzkniały. Teraz jestem tak dobry, że ona na mnie nie zasługuje.