1. Przeżywamy dzisiaj Dwudziestą Niedzielę Zwykłą w Ciągu Roku.
2. Przypominam, że miesiąc sierpień jest miesiącem trzeźwości.
3. Zachęcam naszych wiernych parafian do abstynencji w tym miesiącu.
4. W przyszłym tygodniu w poniedziałek 24 sierpnia przypada Święto św. Bartłomieja jednak z racji duszpasterskich Uroczystości odpustowe ku czci św. Bartłomieja będziemy obchodzili w Piotraszewie w sobotę 22 sierpnia. Msza św. odpustowa z procesją zostanie odprawiona o godz. 12:00. Wszystkich drogich parafian i miłych gości zapraszam na te uroczystości. Jest jakaś rodzina chętna by przyjąć na obiad naszych gości kapłanów bardzo proszę o informację. Proszę również,  aby przygotować kościół do tej uroczystości oraz wykosić teren przy kościele. Mam nadzieję, że mieszkańcy Piotraszewa staną na wysokości zadania.
5. Zapraszam dzieci pierwszokomunijne w swoich odświętnych albach a Dziewczynki, aby podczas procesji sypały kwiatki.
6. Zachęcam do włączenia się do pomocy drogie Parafianki z Piotraszewa Gronowa, Urbanowa. Po Mszy św. odpustowej będzie obiad dla księży z dekanatu na plebanii w Bieniewie. Jeżeli Drogie Panie będą chciały przygotować jakąś potrawę to proszę o kontakt.
7. Kochani, pamiętajmy o zmarłych z naszych rodzin. Najpiękniejszym darem jaki możemy im ofiarować jest nasza modlitwa a w szczególności Msza św. Zachęcam Was Kochani zwłaszcza Parafian z Piotraszewa do zamawiania Mszy św. (poza niedzielami i świętami zostały zamówione w sierpniu 3 Msze św. W Bieniewie-14)
8. Dziękuję za ofiary na potrzeby parafii.
9. Jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.
10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych Patronów.

Poniedziałek18:00   + Alicja Giedrys w 20 rocz. urodzin

18:00 + Krzysztof Sikora(5 mies.)
Środa08:00 Intencja Wolna

18:00 Intencja Wolna
Piątek08:00 +Stefania Rudolf Ebelt, Alina, Maria Włodarczyk
Sobota18:00 Intencja Wolna

8:30 Dziekczynna z prośba o zdrowie i Boze błog., opiekę Matki Bożej dla
Anny i Marka Mroczkowskich w 23 rocz. ślubu

12:00 +Zm z rodzi Zalewskich; Antoniego, Bernarda Fryzynę i Elżbietę, Zm z rodz Brodackich, Napierskich, Orłowskich, Warnik i Elke

Sobota12:00 + Zofia Feliks Ziółkowscy, Jarosław Janina Pryszlak, Jan Pryszlak,
Danuta Zbigniew Zakarzewscy, Anna Ziółkowska, Irena Marciniak

Niedziela10:30 Dziekczynna z prośba o zdrowie i Boże błog. dla Stanisława Wysockiego z ok. 60 rocz. urodzin- int. od Żony, Dzieci i Wnuków

Nd. – 16.08 – Dwudziesta Niedziela Zwykła (Z)
Pn. – 17.08 – Wspomnienie św. Jacka prezbitera
Cz. – 20.08 – Wspomnienie św. Bernarda opata
Sb. – 22.08 – Uroczystości Odpustowe ku czci św. Bartłomieja Apostoła
w Piotraszewie/ Wspomnienie NMP Królowej
Nd. – 23.08 – Dwudziesta Pierwsza Niedziela Zwykła (Z)

SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA 21.08

Piotraszewo:

Teresa Wysocka Dorota Pieślak
Halina Gołąb Renata Gołąb Danuta
Gołąb Stefania Mroczkowska

Bieniewo:

Renata Godzieba
Ewa Samsel

Ksiądz zgubił się w górach, spotyka bacę:

• Baco, którędy do Zakopanego?
  • A za ile?
  • Jak to, baco, za ile?! Za Bóg zapłać!
  • A, to niech was Bóg prowadzi…