1. Dzisiejszą Druga Niedzielą Adwentu. Przygotowujemy się na godne przyjęcie przychodzącego do Nas Zbawiciele, na Święta Bożego Narodzenia.
  2. Opłatki Wigilijne można nabywać w zakrystii, bądź także bezpośrednio u księdza na plebanii. Otrzymamy je wraz z kalendarzem na nowy 2023 rok.
  3. Również jesteśmy w trakcie rozprowadzania świec „Caritas”, z których dochód jest przeznaczony na pomoc rodzinom potrzebującym.
  4. Dzisiaj Pierwsza Niedziela Miesiąca. Dziękujemy Panu Bogu za dar Eucharystii. Podczas każdej Mszy św. nabożeństwo adoracyjne z wystawionym Najświętszym Sakramentem.
  5. Dziś też poświęcenie modlitewników Dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii Św.
  6. Od poniedziałku do środy z racji konieczności wyjazdu na rekolekcje nie będzie Mszy św.
  7. Dziękuję za ofiary na potrzeby parafii i utrzymanie cmentarzy.
  8. Dziękuję też za wpłaty na remont naszych organów. Jak wspomniałem już tydzień temu, w poniedziałek zabrano do renowacji większą część naszego instrumentu. Został jeszcze stół gry i miech, które będą zabrane w przyszłym roku. Koniec robót i ponowna instalacja przewidziana jest na maj 2024r.
  9. Jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.
  10. Dziś mija pierwsza rocznica śmierci Pierwszego powojennego Proboszcza naszej parafii ks.Stanisława Mrozika. Polećmy Go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

ZAPOWIEDZI MAŁŻEŃSKIE Krzysztof Kazimierz Stępień kawaler zam. Łaniewo Anita Angelika Rafalik panna, zam. Łaniewo

W LITURGII KOŚCIOŁA

• Nd. – 04.12 – Druga Niedziela Adwentu / Pierwsza Niedziela Miesiąca
  • Wt. – 06.12 – św. Mikołaja – biskupa
  • Śr. – 07.12 – św. Ambrożego – biskupa i doktora Kościoła
  • Cz. – 08.12 – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
  • Nd. – 11.12 – Trzecia Niedziela Adwentu / Niedziela Radości (Gaudete)

Poniedziałek -brak Mszy Św.-
Wtorek -brak Mszy Św.-
Środa -brak Mszy Św.-
Czwartek 17:00 Dziękczynna za otrzymane łaski dla Adolfa Bocheńskiego (70 roczn. urodzin )
Piątek 17:00 + Adrian Szczepańczyk ( w 23 rocz. śmierci) , Stefan Muszak
Sobota
  • 18:00 Dziekczynna z prośba o zdrowie i Boże blog, oraz opieke Matki Bożej dla Teresy Hajduczenia w 86 rocz. urodzin.
  • 19:00 Dziękczynna za dar życia i otrzymane łaskie z prośba o zdrowie, Boże błog. oraz wszelką pomyślność dla Leszka Ossowskiego ( z okazji urodzin) – int. od Julity,Urszuli i Katarzyny Osowskich
  • 8:30 Wypominkowa
  • 11:30 + Franciszka Żelnia (4 rocz.), Jarosław Żelnia

Poniedziałek -brak Mszy Św.-
Wtorek -brak Mszy Św.-
Środa -brak Mszy Św.-
Czwartek 16:00 +Tadeusz Paudyna – int od Żony, Dzieci i Wnuków
Piątek 16:00 + Maria Ziółkowska
Sobota -brak Mszy Św.-
Niedziela 10:00 Wypominkowa

Bieniewo: Piotraszewo:
Dagmara Maciejewska, Katarzyna Śreniawska Sylwia Chomej Anna Wiśniewska

HUMOR PROBOSZCZA

HUMOR PROBOSZCZA Niedaleko małej parafii, zbudowanej przy drodze, stoją rabin i ksiądz. Piszą na tablicy wielkimi literami: "KONIEC JEST BLISKI, ZAWRÓĆ NIM BĘDZIE ZA PÓŹNO!" W chwili, gdy piszą ostatnią literę, zatrzymuje się samochód. Wychodzi kierowca i krzyczy: – Zostawcie nas w spokoju. Wy religijni fanatycy! Wsiada z powrotem do samochodu. Odjeżdża. Po chwili słychać wielki huk i trzask… Duchowni patrzą na siebie i ksiądz mówi: – Eeee… może po prostu napisać „Most jest zniszczony!”. Co?