1. Przeżywamy dzisiaj ostatnią już Czwartą Niedzielę Adwentu.
  2. W piątek Wigilia Bożego narodzenia. Chociaż prawnie w ten dzień nie ma obowiązku powstrzymywani się od pokarmów mięsnych, to jednak zachęcam do tradycyjnego zachowania postu, a więc wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i od alkoholu.
  3. Msze św. w czasie Świat Bożego narodzenia:. Msze św. Pasterskie: w Piotraszewie o godz. 22:30, w Bieniewie o godz. 24;00. Bardzo serdecznie zapraszam do licznego w nich udziału.
  4. W Pierwszy Dzień Świąt Bożego Narodzenia 25 grudnia nie będzie Mszy św. w Bieniewie o godz. 8:30, a zatem Msze św. w tym dniu: w Piotraszewie o godz. 10:00 i w Bieniewie o godz. 11:30.
  5. W Drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia obchodzimy Święto św. Szczepana Pierwszego Męczennika. Z tej racji tradycyjnie w ten dzień święcimy owies. Bardzo proszę o przyniesienie ze sobą owsa do poświęcenia (bardzo proszę o nie rzucanie owsem w kościele podczas poświęcenia). Msze św. w tym dniu jak w każdą niedzielę, Ofiary, które będziemy składać w tym dniu na tacę są przeznaczone na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
  6. Są jeszcze świece Caritas. Rodziny, które jeszcze je nie nabyły, bądź w ubiegłą niedzielę wyrażały chęć ich nabycia zapraszam do zakrystii..
  7. Jest do nabycia nowy numer Gościa, w cenie 8 zł jest także Mały Gość.

Zamawianie Intencji mszalnych na następny rok jest już możliwe przy zachowaniu warunku, że zamawiamy jedną Mszę św. w dniu powszednim, a drugą na niedzielę. Uważam, że każda wierząca rodzina powinna w ciągu roku zamówić przynajmniej dwie Msze św. jedną za zmarłych, a drugą o Boże błogosławieństwo w rodzinie. Zachęcam do zamawiania Mszy św. w szczególne dni roku jak pierwsze piątki miesiąca, Msze św. w maju bądź w październiku. W czasie rekolekcji, w ważne dni i święta kościelne; środa popielcowa, Triduum Paschalne. W pierwszy piątek miesiąca stycznia są wolne intencje w Piotraszewie i Urbanowie.

Poniedziałek9:00 Intencja wolna

Środa16:00 + Mieczysław Czarniawski(1 mies.)

Piątek24:00 + Janina, Eugeniusz, Mieczysław, Leokadia, Jan Zabielscy,
Marianna, Stefan Błaszkiewicz
Sobota11:30 +Wacław, Anna, Bronisław Kawieccy

8:30 O Boże blog dla Łukasza Maślanki w 16 rocz. urodzin, w dziękczynieniu za przeżyty rok.

11:30 Dziękczynna za miniony rok z prośbą o zdrowie i boże błog dla Alicjii i Wojciecha Hajduczenia w podziękowaniu za otrzymane łaski w mijającym roku.

Poniedziałek -brak Mszy Św.-
Wtorek -brak Mszy Św.-
Środa -brak Mszy Św.-
Czwartek -brak Mszy Św.-