W najbliższy czwartek będziemy przeżywali Uroczystość Bożego Ciała.

Msze św. w tym dniu z Procesjami Eucharystycznymi:

• w Bieniewie o godz. 10:00,
  • w Piotraszewie o godz. 13:00

Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich parafian do licznego udziału.

Bardzo proszę, aby dziewczynki młodsze, bądź starsze sypały kwiatki. Dzieci w Bieniewie, bardzo proszę o niesienie różańca, natomiast w Piotraszewie poduszki.

Przygotowanie ołtarzy i kościołów

Już tradycyjnie w Bieniewie przygotowują rodziny najbliżej mieszkające miejsca, gdzie ołtarz będzie się znajdował.

Natomiast w Piotraszewie tradycyjnie przygotowują ołtarze mieszkańcy poszczególnych wiosek: Mawry – kapliczka przy Chomejach, Gronowo – kapliczka w murze ogrodzenia kościelnego, Urbanowo – krzyż przykościelny, Piotraszewo – najbardziej wysunięty ołtarz w stronę
Mawr.

Sprzątający w tym tygodniu przygotowują kościół przed Bożym Ciałem, a nie przed niedzielą.

W związku z tą uroczystością zwracam się do wszystkich parafian z
prośba o mobilizację w przygotowaniu i kościoła i terenu przykościelnego i
trasy oraz ołtarzy.

Środki bezpieczeństwa

Przypominamy, że podczas uroczystości istnienie obowiązek zakrywania ust i nosa, a w trakcie procesji można być zwolnionym z tego obowiązku jeżeli zachowany zostanie dystans społeczny – 2m pomiędzy uczestnikami.