1. W dniu dzisiejszym przeżywamy Pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu.
  2. W minionym rozpoczął się Wielki Post w Kościele. Zachęcam do podjęcia postanowień, które pomogą nam w jego owocnym przeżyciu.
  3. We wtorek przypada 28 a więc pora naszej parafii na Nieustający Różaniec. Proszę pamiętać o swoich godzinach.
  4. Za tydzień spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  5. Z racji Wielkiego Postu zapraszam też na nabożeństwa. W piątki na Drogę Krzyżową (bezpośrednio przed mszą św.) i w niedzielę na Gorzkie Żale.
  6. Przypominam Młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania i Rodzicom Dzieci przygotowujących się do I Komunii św. o obowiązkowej obecności na nabożeństwach.
  7. W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz.13.00
  8. Zgodnie z zapowiedzią dziś puszka przeznaczona na ofiary trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.
  9. Dziękuję za ofiary na potrzeby parafii i utrzymanie cmentarzy.
  10. Dziękuję za ofiary na remont naszych organów i proszę o Ducha wspólnoty w tym dziele.
  11. Jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.
Jak przeżyć Wielki Post?

17:00 +Dominika Bramowicz (1 rocz.)
Środa17:00 Intencja wolna

Piątek17:00 Intencja wolna
Sobota17:00 + Henryk Łosko (33 rocz.)

8:30 Stanisława Wydrzyńska (26 rocz.), Bolesław Wydrzyński – int od Barbary i Jana Wydrzyńskich

11:30 O Boże Błog. dla Moniczki w 1 rocz. urodzin, oraz dla całej Rodziny – int. od Renaty i Zbigniewa Godzieba

Czwartek-brak Mszy Św.-
Piątek16:00 Intencja wolna
Sobota-brak Mszy Św.-
Niedziela 10:00 +Kazimierz Brzozowski

Nd. – 26.02 – I Niedziela Wlk Postu
Pt. -03.03 – Pierwszy Piątek Miesiąca
Sob. -04.03 – Święto św. Kazimierza Królewicza
Nd. – 05.03 – II Niedziela Wielkiego Postu

Iwona Zdybel
Sylwia Maczukin
Helena Gołąb,
Renata Gołąb

Pewnego razu Bóg chciał sobie zobaczyć, jak żyją ludzie na Ziemi. Kazał sobie sprowadzić
telewizor, włączył a tu rodzi kobieta! Męczy się okrutnie, krzyczy, więc Bóg pyta:

• Co to jest? Dlaczego ta kobieta się tak męczy?!
  • No bo powiedziałeś:”I będziesz rodziła w bólu” – odpowiada któryś anioł.
  • Tak? No… Tego….Ja tylko tak żartowałem.
    Przełącza program – górnicy. Zharowani,spoceni,walą kilofami. Bóg pyta:
  • A to co to jest?! Oni muszą tak się męczyć?!
  • Ale sam powiedziałeś: „I w trudzie będziesz pracował”…
  • Oj „powiedziałeś, powiedziałeś” – mówi Bóg, drapiąc się w głowę – to takie żarty były, ja
    żartowałem… Przełącza program a tam piękna, wielka świątynia, bogato zdobiona od
    wewnątrz i z zewnątrz. Przed nią luksusowe lśniące samochody, w środku gromada biskupów
  • dobrze odżywieni, pięknie ubrani, zrelaksowani itd,itp.
    Bóg się uśmiecha promieniście:
  • O to mi się podoba! Co to jest?
  • A to są właśnie ci, którzy wiedzą, że żartowałeś.